Yerinde dönüşüme 250 bin müracaat Yerinde dönüşüme 250 bin müracaat

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul, Ankara ve Aydın’da Büyükşehir Belediye başkan adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu tarafından beyan edildiğini söyleyerek geri kalan sekiz büyükşehirde güvenilir anketlerin kararlarında etkili olacağını söyledi.

Özel, konu hakkında şunları ifade etti:

”Kemal Bey’in beyanları, zaten anketlerle de destekleniyor. Yine de Parti Meclisi’ne de o isimleri soracağız ama geri kalan sekiz büyükşehirde gelecek pazartesi alacağımız kararla doğru örneklemlerle, güvenilir şirketlerle çapraz kontrollerle ve herkesi inceleyebileceği objektif anketleri yapacağız. Başkanların durumuna şu karar verecek: Halkın gönlünde olan, bizim de listemizde olacak. Halkın gönlünde olmayanın yerine başkasını gösteririz. İstanbul, Ankara, Aydın'ı Parti Meclisi’ne önereceğim. İzmir için anket var." 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yaptığı açıklamada, “Ciddi olarak bunu hak etmiyorum. Yalnız ciddi olarak bunu hak etmediğimizi düşünüyorum. Türkiye’ye ve dünyaya örnek projeleri hayata geçirmiş biri olarak kamu vicdanının bu konuda doğru şekillenmesini bekliyorum" ifadelerini kullanmış; İzmir’de ön seçim, eğilim yoklaması, ne yapılacaksa bir an önce yapılarak büyükşehir belediye başkanlarının daha fazla yıpratılmadan açıklanmasını beklediğini belirtmişti.

Kaynak: HABER MERKEZİ