MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, kulübün 113'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı paylaştı.

Temelleri 1910 yılında atılan başkentin köklü kulüplerinden MKE Ankaragücü, bu yıl 113'üncü yaşını kutluyor. Türk futbol tarihinde 1 asırı deviren sarı-lacivertli kulübün başkanı Faruk Koca, 113'üncü yıl kapsamında bir kutlama mesajı yayınladı.

Olaylı maçın galibi Feyenoord Olaylı maçın galibi Feyenoord

Faruk Koca, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Ankaragücü, hiçbir kulübün sahip olmadığı bir tarihe sahiptir. Bu tarih, sadece kulübümüzün değil; kurtuluş mücadelemizin önemli değerlerine dayanmaktadır. Ankaragücü İmalat-ı Harbiyedir, Şükrü Abbas’dır, Agah Orhan’dır. Tarihimizi satırlara döken Veli Necdet Arığ’dır. Ankaragücü aşkı ile deplasman dönüşü şehit olan Eren ve Mert’tir. Rahmetli İhtiyar Osman Amca'nın hüznü, Ankaragücü formasını ilk kez giyen evladımızın heyecanı ve mutluluğudur. 

İsmini satırlara sığdıramayacağımız milyonlardır. Gücünü şanlı tarihinden alan İmalat-ı Harbiye bugün 113 yaşında. Ülkemizin bağımsızlık mücadelesinde yer alan kulübümüz, yakın tarihte de ülke sporuna çok sayıda örnek sporcu yetiştirmiştir. MKE Ankaragücü Spor Kulübü'nün varlığı ülke sporunun gelişiminde önemli katkılar sağlamıştır, bundan sonra da sağlamaya devam edecektir. İşte bu nedenle, Ankaragücü'müze her zamankinden daha fazla sahip çıkma ve sarılma zamanıdır. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olursak, asırlık çınar güçlenerek varlığını sürdürmeye devam edecektir. Bu vesileyle 113. yaşımızı kutluyor; kulübümüzün kurucularına, başkanlarımıza, yöneticilerimize, teknik kadrolarımıza, futbolcularımıza ve taraftarlarımıza saygı, sevgi ve teşekkürlerimi iletiyorum. Bugün aramızda bulunmayan ebediyete intikal etmiş, kulübümüzde emeği olan isimlere de Allah’tan rahmet diliyorum."

Kaynak: DHA