Sony’nin orta segment telefonu Xperia 10 V, Android 14 güncellemesini almaya başladı. Yeni sürüm, cihazın performansını, gizliliğini ve kullanıcı deneyimini iyileştirecek birçok yenilik ve değişiklik içeriyor.

Xperia 10 V, geçtiğimiz Haziran ayında piyasaya sürülen bir akıllı telefon. Cihaz, 6.1 inç OLED ekran, Snapdragon 695 işlemci, 48 MP üçlü arka kamera, 8 MP ön kamera, 5.000 mAh pil gibi özelliklere sahip. Ayrıca 159 gram ağırlığıyla “dünyanın en hafif 5.000 mAh telefonu” olarak tanıtıldı. Xperia 10 V, Ekim ayında Android 13’e güncellenmişti. Şimdi de Android 14 sürümüne kavuşuyor.

Android 14, Google tarafından Şubat ayında tanıtılan ve akıllı telefonlara yavaş yavaş ulaşmaya başlayan bir işletim sistemi sürümü. Bu sürüm, verimliliği artırmak, gizliliği korumak ve büyük ekranlı cihazlara uyum sağlamak için birçok yenilik ve iyileştirme getiriyor. Xperia 10 V için Android 14 güncellemesi, 68.1.A.2.93 sürüm numarasını taşıyor ve Avrupa ve İngiltere’de bulunan kullanıcılara sunuldu. Küresel pazara ulaşması ise önümüzdeki haftalar içinde bekleniyor.

Bu saatin şarjı iki hafta gidiyor! Huawei'nin Band 8'e indirim Bu saatin şarjı iki hafta gidiyor! Huawei'nin Band 8'e indirim

Android 14 ile gelen yenilikler neler?

Xperia 10 V için Android 14 güncellemesi, cihazın performansını, gizliliğini ve kullanıcı deneyimini iyileştirecek birçok yenilik ve değişiklik içeriyor. Bunlardan bazıları şöyle:

  • Cihazımı Bul uygulaması: Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, Bluetooth kulaklıklar, tabletler, Wear OS destekli akıllı saatler gibi cihazlarını tespit edebilir, kaybolan veya çalınan cihazlarını uzaktan kilitleyebilir veya verilerini silebilirler.
  • Kilit ekranı özelleştirmeleri: Android 14 ile birlikte kullanıcılar, kilit ekranlarında farklı saat stilleri, renkler ve kısayollar seçebilirler. Bu özellik, cihazın kişiselleştirilmesine olanak tanıyor.
  • Yeni pil tasarrufu kullanıcı arayüzü: Google, Android 14’te tüm pil tasarrufu seçeneklerini tek bir sayfada topladı. Bu sayede kullanıcılar, pil ömrünü uzatmak için daha kolay ayarlar yapabilecekler.
  • Game Enhancer, Photo Pro, Video Pro ve harici monitör uygulamaları: Sony, Android 14 ile birlikte eğlence deneyimini artırmak için bu uygulamalara yönelik yenilikler sundu. Game Enhancer, oyun performansını ve grafik kalitesini iyileştirirken, Photo Pro ve Video Pro, profesyonel fotoğraf ve video çekimine imkan veriyor. Harici monitör uygulaması ise, cihazı bir bilgisayar ekranına bağlayarak daha geniş bir görüntüleme alanı sağlıyor.
Kaynak: HABER MERKEZİ