Anadolu Otoyolu’nun en önemli geçiş noktalarından biri olan Bolu Dağı Tüneli, heyelan riski nedeniyle İstanbul yönünde ulaşıma kapatıldı. Bölgede sabah saatlerinde başlayan yoğun yağış, tünelin çıkışında bulunan yamaçta toprak kaymalarına yol açtı. Karayolları ekipleri, yolda biriken toprak ve taşları temizlemek için çalışma başlattı. Tünelin ne zaman açılacağı henüz belli değil.

Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nda arıza! Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nda arıza!

Sürücüler D-100 kara yoluna yönlendirildi


Bolu Dağı Tüneli’nin kapatılmasıyla birlikte, Anadolu Otoyolu’nda trafik yoğunluğu arttı. Sürücüler, Kaynaşlı gişelerinden itibaren D-100 kara yoluna yönlendirildi. D-100 kara yolunda da zaman zaman trafik sıkışıklığı yaşandı. Sürücüler, alternatif güzergahları kullanmaları konusunda uyarıldı.

Bolu Dağı Tüneli geçen hafta da kapatılmıştı


Bolu Dağı Tüneli, geçen hafta da 7 Kasım’da yapılan bakım çalışması nedeniyle ulaşıma kapatılmıştı. Tünelin Kaynaşlı yönünde uzatılması ve viyadüklerde derz değişimi yapılan çalışma, 44 gün sürmüştü. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, tünelin açılış töreninde, tünelin İstanbul yönünde de önümüzdeki yıl aynı çalışmanın yapılacağını duyurmuştu.

Kaynak: AA