Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'nın gurur kaynağı ASELSAN, yerli ve milli teknolojilere odaklı 48 yıllık bir başarı hikayesine imza attı. Dünyanın en büyük 100 savunma sanayi şirketi arasında yer alan ASELSAN, 14 Kasım 1975'te başlayan bu yolculukta önemli bir kilometre taşına daha ulaştı.

Anıtkabir Ziyareti ve Şeref Marşı

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol liderliğindeki üst yönetim, 14 Kasım'da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgâhını ziyaret etti. Anıtkabir'de gerçekleşen saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla kutlanan 48'nci kuruluş yıldönümü, milli holdingle gurur dolu anlara sahne oldu.

BAYKAR'da Casusluk İddiası! Soruşturma Terörle Mücadele'de BAYKAR'da Casusluk İddiası! Soruşturma Terörle Mücadele'de

Aselsan Anıtkabir

Şeref Defterine Dökülen Duygular

Akyol, Anıtkabir ziyaretinde Şeref Defterine duygu yüklü satırlar bıraktı. "ASELSAN’ın 48’inci kuruluş yıl dönümünü kutladığımız bu günde huzurlarınızda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Türk milletinin zaferlerle dolu tarihine vurgu yaparak, Cumhuriyetimizin 100'üncü yaşını coşkuyla kutladığını belirtti.

ASELSAN'ın Vizyonu: Yenilikçi ve Güçlü Türkiye

ASELSAN, güçlü devletlerin güçlü kurumları olduğuna inanıyor ve özgün teknolojilerle dünya savunma sanayi sıralamasında 47’nci sırada yer alıyor. Türkiye'de ve küresel alanda itibar kazanan ASELSAN, sadece savunma sanayisinde değil, aynı zamanda ulaşım, enerji, güvenlik ve sağlık alanlarında da faaliyet gösteriyor.

ASELSANNET Staj Başvurusu nasıl yapılır? (ÖNLİSANS)

ASELSAN'dan Yeni Hedefler, Yeni Başarılar

ASELSAN, bugüne kadar elde ettiği başarıları yeterli görmüyor. Güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarına yönelik yerli ve milli ürünler üretme vizyonunu sürdürerek dünya çapında en iyi sistemleri geliştirmeyi hedefliyor. Yüksek teknoloji ürünleriyle ihracat odaklı büyüme stratejisini benimseyen ASELSAN, 10 binin üzerindeki büyük ailesiyle Cumhuriyet'in değerini yükseltmeye devam edecek.

Aselsan

Ambargolara Karşı Kurulan ASELSAN: Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Güçlü Yanıtı

ASELSAN, 1975 yılında Kıbrıs Barış Harekatı sonrasında başlatılan ambargolara karşı Türk Silahlı Kuvvetleri'nin haberleşme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kuruldu. Nanometre boyutlarındaki detaylara kadar tasarım yapabilen ASELSAN, savunma sanayisi haricinde ulaşım, enerji, güvenlik ve sağlık alanlarında da faaliyet gösteriyor.

Kaynak: TRT Haber