Altının gram fiyatı, güne değer kaybıyla başlamasının ardından 2 bin 440 lira seviyesinde işlem görüyor. Dün ons fiyatına paralel artış gösteren gram altın, günü yüzde 0,8 artışla 2 bin 447 liradan tamamladı.

Kredi kartına yeni düzenleme kapıda! Kredi kartına yeni düzenleme kapıda!

Çeyrek ve Cumhuriyet Altını Fiyatları

Güne yüzde 0,3 düşüşle başlayan gram altın, saat 10.30 itibarıyla 2 bin 440 lira seviyesinde. Aynı dakikalar itibarıyla çeyrek altın 4 bin lira, Cumhuriyet altını ise 15 bin 950 lira düzeyinde alıcı buluyor.

Ons Altın Fiyatları

Altının ons fiyatı ise yüzde 0,3 düşüşle 2 bin 355 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistler, ABD'de enflasyona ilişkin endişelerin ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz indirimi zamanlamasına dair belirsizlik yaratması nedeniyle varlık fiyatlarında karışık bir seyir izlendiğini belirtiyor.

ABD Ekonomik Verileri ve Fed’in Bej Kitap Raporu

Dün açıklanan verilere göre, ABD'de Conference Board Tüketici Güven Endeksi 3 aylık düşüşün ardından mayıs ayında 4,5 puan artışla 102'ye çıkarak beklentileri aştı. Bu durum, Fed'in politika faizini beklenenden daha geç indirebileceğine dair endişeleri artırıyor.

Teknik Analiz ve Beklentiler

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Almanya’da öncü TÜFE ile ABD’de Fed’in Bej Kitap raporunun takip edileceğini belirtiyor. Teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 320 ve 2 bin 300 dolar seviyelerinin destek, 2 bin 380 ve 2 bin 400 dolar seviyelerinin ise direnç konumunda olduğu kaydedildi.

Editör: Kazim Bozkurt