Bayramda Noterler Açık Mı? Kurban Bayramı Haftasında Noterlerin Çalışma Durumu Bayramda Noterler Açık Mı? Kurban Bayramı Haftasında Noterlerin Çalışma Durumu

Altın fiyatları, yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Bugün gram ve çeyrek altın fiyatlarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Gram altın ve çeyrek altın fiyatları hakkında detaylar haberimizde.

Gram Altın Fiyatı Kaç Lira?

Altının gramı, güne yükselişle başlamasının ardından 2 bin 464 lira seviyesinde işlem görüyor. Çeyrek altın 4 bin 30 liradan, Cumhuriyet altını ise 16 bin 80 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, dünkü yüzde 0,9’luk artışla günü 2 bin 377 dolardan tamamlarken, şu sıralarda önceki kapanışının yüzde 0,1 altında 2 bin 374 dolardan alıcı buluyor.

ABD Merkez Bankası’nın Faiz İndirimi Beklentileri

Analistler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) bu yıl faiz indirimlerine başlayacağına dair beklentilerin güçlendiğini ancak yol haritasındaki belirsizliklerin varlık fiyatlarında dalgalanmalara neden olduğunu belirtiyor. Bugün gözler, ABD'de açıklanacak istihdam raporu verilerine çevrildi. Analistler, istihdam piyasasının uzun süredir güçlü seyrini koruduğunu ve bu durumun Fed'in faiz indirimini zorlaştırdığını vurguluyor. Ancak tarım dışı istihdam verisinin beklentilerin altında kalması halinde, bankanın faiz indirimine eylülde başlama ihtimalinin artabileceğini ifade ediyorlar.

Para Piyasalarında Son Durum

Bu gelişmelerle birlikte para piyasalarında, Fed'in eylülde faiz indirimine gitme olasılığı yüzde 81, kasımda ise yüzde 83 olarak fiyatlanıyor. Olası faiz indiriminin ardından, Fed'in ikinci faiz indirimi ihtimali aralıkta yüzde 90 olarak öngörülüyor.

Teknik Analiz ve Beklentiler

Analistler, yurt içinde hazine nakit dengesi, yurt dışında ise Avro Bölgesi'nde büyüme verileri gibi yoğun veri gündeminin takip edileceğini belirtiyor. Teknik açıdan, altının ons fiyatında 2 bin 350 ve 2 bin 330 dolar seviyelerinin destek, 2 bin 380 ve 2 bin 400 dolar seviyelerinin ise direnç konumunda olduğunu kaydediyorlar.

Kaynak: haber merkezi