Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Altılı Masa'nın 13 Şubat'ta yapılacak toplantısı öncesinde, parti başkanlarını ziyaret etmeye başladı. İlk olarak, Karamollaoğlu Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile bir araya geldi.

Altılı Masa'nın altı siyasi partinin genel başkanları 26 Ocak'ta yaptıkları yazılı açıklamada, "Geçiş Sürecinin Yol Haritası'nın tamamlama aşamasına geldiği" bildirildi. Açıklamada, "Cumhurbaşkanı adayı belirleme süreciyle beraber nihai değerlendirme sonrası kamuoyuyla paylaşılacak" ifadesi kullanıldı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 13 Şubat'taki Millet İttifakı zirvesi öncesinde, 6 siyasi partinin genel başkanlarını ziyaret etmeye başladı. Karamollaoğlu, bugün Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı parti merkezlerinde ziyaret ederek ayrı ayrı görüştü.

Karamollaoğlu tura devam edecek

Temel Karamollaoğlu, 13 Şubat'taki toplantı için istişareler yapmak amacıyla parti başkanlarını ziyaret edecek. Karamollaoğlu, 13 Şubat'a kadar olan süreçte en az iki kez parti başkanlarıyla bir araya gelecek ve cumhurbaşkanı adayı ve geçiş sürecinin yol haritası konularında uzlaşı arayacak.

Karamollaoğlu, aday olursa Kılıçdaroğlu'nun yüzde 99 kazanacağını söylemişti. Aynı zamanda, Millet İttifakı olarak adaylarının yüzde 99 kazanacağını belirtirken "Kim aday olursa olsun kazanır" demişti.