İzmir’de Hazine arazisi satışı vaadiyle dolandırıcılık İzmir’de Hazine arazisi satışı vaadiyle dolandırıcılık

Yatırımcılarla görüşmeler devam ederken Başkan Süleyman Özkaral'ın bu transfere onay vermesi tepki çekti. Mart ayı sonunda yapılan kongrede Süleyman Özkaral'la girdiği başkanlık yarışını kaybeden ve son olarak Altay'a iş adamlarından oluşan bir yatırımcı grubu bulan Erdal Kırtaş sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Özkaral'ı eleştirdi.

Siyah-beyazlı kulüpte geçen sezon asbaşkanlık görevini de üstlenen Erdal Kırtaş, "Bodrum FK'dan bu transfer için Altay'a 450 bin Euro ödendiği teyit edildi. Altay başkanı neden 370 bin Euro dedi? Bu para nerede, neden elden alındı, kulübün kasasına ne kadarı girecek? Bekleyin denmesine rağmen devir teslimden neden birkaç gün önce bu satış yapıldı? Bu satışta kimin menfaati var?" ifadelerine yer verdi. Altay Başkanı Özkaral ise hesapların şeffaf olduğunu vurguladı. Son kongrede Özkaral'ın Altay'dan 17 milyon TL nakit, 25 milyon TL çek alacağının bulunduğu açıklanmıştı.

ENES'TEN VEDA MESAJI

Süper Lig'de ilk kez mücadele etmeye hazırlanan Bodrum FK'ya transfer olan Altay patentli Enes Öğrüce, sosyal medya hesabından veda mesajı yayınladı. 17 yaşındaki orta saha oyuncusu, "12 yıl boyunca Türk futbolunun köklü ve büyük camiası Altay Spor Kulübü'nde yer almanın gururunu yaşadım. Bu süre zarfında bu büyük ailenin bir parçası olmak bana sadece futbolcu olarak değil insan olarak da çok şey kattı. Şimdi hedeflerim doğrultusunda yeni bir yolculuğa çıkarken bu vedanın zorluğunu derinden hissediyorum. Bu büyük camiada kazandığım dostluklar ve yaşadığım anılar hayatım boyunca benimle kalacak. Bir gün yeniden buluşmak dileğiyle" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA