AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar’da partisinin düzenlediği mitingde konuştu. Erdoğan, Afyon halkına teşekkür ederek, 31 Mart yerel seçimlerinin önemine vurgu yaptı.

Afyon’a övgüler

Erdoğan, Afyonkarahisar’ın hem Milli Mücadele’de hem de AK Parti’nin kuruluşunda önemli bir rol oynadığını belirtti. “Biz partimizi kurarken Afyonkarahisar’dan yola çıktık. Bugüne kadar girdiğimiz tüm seçimlerde sizlerin güçlü ve sarsılmaz desteğini yanımızda hissettik.” diyen Erdoğan, Afyon halkının milli iradeye sahip çıktığını söyledi.

Erdoğan, geçen yıl yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Afyon’dan aldıkları yüzde 64’lük rekor oya da teşekkür etti. “Dün Milli Mücadele’de destan yazan Afyon, bugün de milli iradeye sahip çıktı.” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’na çağrı

Erdoğan, 31 Mart yerel seçimlerinin Türkiye’nin geleceği için kritik bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. “Önümüzde mahalli idareler seçimi var. 38 gün sonra sandık başına gideceğiz. 14-28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi yine kritik tercihlerde bulunacağız.” dedi.

Erdoğan, Afyon’un 31 Mart’ta yeni bir destanla farkını göstereceğine inandığını dile getirdi. “Afyon bir kez daha tercihini AK Parti’den ve Cumhur İttifakı’ndan yana yapacaktır.” diyen Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin teminatı olduğunu söyledi.

Türkiye Yüzyılı vizyonu

Erdoğan, Cumhuriyetin ilk yüzyılında yaşanan sıkıntıları 21 yılda aştıklarını, ikinci yüzyılda ise Türkiye’yi hak ettiği yere taşıyacaklarını kaydetti. “Cumhuriyetimizin ikici asrı ise ülkemizi ve milletimizi hak ettiği yere çıkarmanın asrı olacaktır.” diyen Erdoğan, Türkiye Yüzyılı vizyonunu anlattı.

Erdoğan, bu vizyonun belediyecilik hizmetlerini de kapsadığını belirterek, şunları söyledi: “İstiyoruz ki Türkiye Yüzyılı yürüyüşümüzü belediyecilik hizmetlerini de kapsayacak şekilde genişletelim. Afetlere dirençli yerler inşa etmek üzerine kuruludur. Türkiye’yi dijital teknolojilerle uyumlu şekilde yöneteceğiz. Vatandaşlarımızın tamamının hayatına dokunan hizmetler bizim vazgeçilmez adımlarımız olacak. Aile müessesini güçlendireceğiz. Evlatlarımızı çağın her türlü sapkın akımlarından koruyacak programlarımızı hayata geçireceğiz. Şehirlerimizi çevre ve tabiata duyarlı, tarihi, kültürel zenginlikleri korunmuş şekilde geliştireceğiz.”

Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde milletin tercihini gerçek belediyecilikten yana yaparak Türkiye Yüzyılı vizyonuna destek vereceğine inandığını sözlerine ekledi.

Muhalefete eleştiri

Erdoğan, muhalefet partilerinin belediye başkan adaylarını yapay zekaya sorduklarını iddia ederek, eleştirdi. “Muhalefetin ne bizim gibi tecrübesi ne örnek gösterebilecekleri eserleri ne vizyonları var. Parti içi iktidar kavgaları dışında hiçbir şeyle ilgilenmiyorlar. Türkiye’nin sorunlarına çare olacak, şehirlerimizin sıkıntılarını giderecek tek bir önerileri dahi yok. Belediye başkan adaylarını yapay zekaya soruyorlar.” dedi.

Erdoğan, muhalefetin Türkiye’nin gelişmesini engellemeye çalıştığını, ancak başaramayacaklarını söyledi. “Muhalefetin tek derdi Türkiye’yi eski günlerine döndürmek. Ama bunu başaramayacaklar. Çünkü biz milletimizle beraberiz. Biz milletimizin emrindeyiz. Biz milletimizin hizmetkarıyız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle konuştu:

"Dün baş tacı ettiklerini bugün yerin dibine sokmaktan çekinmiyorlar. Şehirlerimizin sıkıntılarını giderecek tek bir önerileri bile yok. Belediye başkan adaylarını yapay zekaya soruyorlar. Yapay zeka kimi seçerse, kimi emrederse vatandaşımızın karşısına onu çıkarıyorlar. Allah bunlara akıl, fikir, CHP'li kardeşlerimize de sabır versin. Adaylarını bile ellerine yüzlerine bulaştıranlardan ne ülkeye ne de partilerine hayır gelir.

Kandil'de siyaset yapanlarla iş tuttular. Ders almak yerine bölücü örgütün uzantılarıyla DEM'lenmeyi tercih ettiler. Milletin sandıkta verdiği mesajı okumayanlar milletin tokadını yemekten kurtulamayacaklar. Biz de hakikatleri insanımıza anlatmaktan geri durmayacağız.

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak muhalefetin içler acısı haline bakarak rehavete kapılmıyoruz. Bu tablo bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Onların da sesine kulak vermeye, beklentilerini karşılamaya çalışıyoruz. Başkan adaylarımızı tespit ederken de böyle hareket ettik. Adaylarımızın kuşatıcı, kucaklayıcı, vizyoner olmasına dikkat ettik.

Vatandaşlarımız adayları değerlendirirken şehrine, kendi hayatına ne gibi bir katkısı olacağının hesabını yapar.

Milletimizin karşısına çıkan adaylardan bazıları öyle ölçüsüz vaatlerde kendisini göstermeye çalışıyor ki insan şaşıp kalıyor. Belediyelerde de şehrine yıllar kaybettiren başkanlar oldu. İhtiyaçlar, imkanlar bellidir, hepsini bir araya getirir hizmet planlamasını yaparsınız. Her konuda atıp tutanları kendi haline bırakın. Belediyecilik hesap kitap işidir. Siz sandıktan şehrinize aşkla hizmete edecek adayları çıkarmaya bakın.

Ülkemizin de şehirlerimizin de kaybedecek tek bir günü bile yok. Partimizi kurduğumuzda hangi heyecanla yola çıktıysak bugün de aynı heyecanlayız.

İmamoğlu: 101 milyar 745 milyon lira yatırım yaptık İmamoğlu: 101 milyar 745 milyon lira yatırım yaptık

Bugün Türk savunma sanayiinin gurur günlerinden birini daha yaşadık. Milli Muharip uçağımız KAAN bugün ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi. Yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Daha neler gelecek neler. Kızılelma F-16'nın taşdığı bombayı taşıyor. Daha yapacağız. KAAN aynı F-16 gibi. Böylece Türkiye 5'inci nesil uçağımızda kritik bir aşamayı daha geride bıraktık. Rabbim emeği geçen herkesten razı olsun diyorum. Savunma sanayiinde milletimize yeni müjdeler vermeyi sürdüreceğiz"

Kaynak: HABER MERKEZİ