All of Us Are Dead, Haziran 2022'de ikinci sezon için yenilendiğinden beri, herkes sabırla yeni sezonun Netflix'e gelmesini bekliyordu. Ne yazık ki bekleyiş devam etmeli çünkü popüler zombi dizisinin henüz ikinci sezonu için bir çıkış tarihi yok. Ancak, sizinle paylaşmak üzere bir rehber oluşturmak için All of Us Are Dead 2. sezon hakkında açıklanan her yeni bilgiyi takip ediyoruz. Bu nedenle, yeni güncellemeler için bu alanı sürekli kontrol ettiğinizden emin olun.

All of Us Are Dead, Chun Sung-il tarafından yazılan senaryolardan Lee Jae-kyoo ve Kim Nam-su tarafından yönetilen Güney Koreli bir Netflix orijinal dizisidir. Joo Dong-geun'un aynı adlı Naver webtoon'una dayanmaktadır ve Film Monster (JTBC Studios) ve Kim Jong-hak Production tarafından ortaklaşa üretilmiştir.

Hyosan Lisesi fen bilgisi öğretmeni Lee Byeong-chan tarafından yapılan başarısız bir bilim deneyinin ardından, insanları zombiye dönüştüren gizemli bir virüs tüm şehre olduğu kadar okula da yayılmaya başlar. Yetkililer olağanüstü hal ilan ediyor ve şehri kilit altına alıyor. Bu arada, Hyosan Lisesi'nde mahsur kalan bir grup öğrenci, kurtarılmayı beklerken zombi salgınından sağ çıkmak için bir araya gelmelidir.

AK Parti Mardinli kadınlar tam kadro sahada AK Parti Mardinli kadınlar tam kadro sahada

Yoon Chan-young, Park Ji-hu, Cho Yi-hyun, Park Solomon (Lomon), Yoo In-soo, Lee Yoo-mi, Kim Byung-chul, Jeon Bae-soo, Lee Kyu-hyung, Im Jae-hyeok , Ha Seung-ri, Lee Eun-saem ve diğerleri ilk sezonda rol alıyor.

Lafı daha fazla uzatmadan All of Us Are Dead 2. sezon hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey burada!

All of Us Are Dead 2. sezon yenilemesi

Netflix'in sonunda All of Us Are Dead'in geleceği hakkında bazı iyi haberleri duyurması dört aydan biraz fazla sürdü. Akış devi, 6 Haziran 2022'de Netflix Geeked Week 2022'de Yoon Chan-young, Park Ji-hu, Lomon ve Cho Yi-hyun gibi oyuncu kadrosundan bazılarının yer aldığı bir video yayınladı. Videoda oyuncular, All of Us Are Dead 2. sezonun resmi olarak yapıldığını ortaya çıkardı.

Aşağıdaki heyecan verici videoyu izleyin!

All of Us Are Dead 2. sezon çekimleri mi?

Öyle görünüyor. Twitter'da paylaşılan fotoğraflara göre, oyuncular ve ekip ilk olarak Eylül 2022'de ikinci sezonu çekerken görüldü. Ancak, üretimin gerçekten Eylül ayında başlayıp başlamadığı belli değil. Kameralar Eylül'den önce çalışmaya başlayabilirdi, ancak kesin olarak bilmek için resmi bir yapım takvimimiz yok.

Ekim 2022'de bir hayran, oyuncu kadrosu ve ekibin çekime devam ettiğini gösteren bir TikTok videosu paylaştı. Videoda insanların zombi gibi davrandığını, diğerlerinin ise kaçtığını görebilirsiniz. Ancak, Netflix'in veya dizinin yaratıcı ekibinin çekimlerin başladığını açıklamadığını belirtmekte fayda var. Yani bu fotoğraf ve videolar başka bir projeden olabilir. Ancak başka bir diziden/filmden olsalar bile, All of Us Are Dead 2. sezonun yapımının çoktan başladığına inanıyoruz. Umarız yakında onay alırız.

İlk sezonun çekilmesinin yaklaşık sekiz ay sürdüğüne inanılıyor. Ancak pandemi nedeniyle bir noktada üretime geçici olarak ara verildi. Ancak askıya alma süresinin ne kadar olduğu belli değil. Yapım tamamlandıktan sonra ilk sezonun Netflix'te yayınlanması 11 ay sürdü.

Diyelim ki All of Us Are Dead 2. sezonun prodüksiyonu aslında Eylül 2022'de başladı. 1. sezondaki aynı prodüksiyon programı izlenirse, kameralar Mayıs 2023'te bir ara durmalıdır. Ancak bu sadece spekülasyon. Üretimin başlayıp başlamadığını hala kesin olarak bilmiyoruz. Üretim programını öğrendiğimizde size haber vereceğiz.

All of Us Are Dead 1. sezon sonu açıklandı

Komutan yardımcısı, enfekte olanlardan kurtulmayı ummak için tüm Hyosan şehrini bombalamaya karar verdikten sonra, Cheong-san ve hayatta kalanlar güvenli bir sığınak bulmak için yarışır. Ne yazık ki Gwi-nam ortaya çıkar ve Cheong-san'ın kolundan ısırır. Bu, sonunda bir zombiye veya bir buçukluğa dönüşeceği anlamına gelir. Cheong-san daha sonra arkadaşlarını kurtarmak için kendini feda etmeye karar verir. Hayatta kalanlar kaçarken, Cheong-san ve Gwi-nam son bir savaşa girerler ve bu savaş onların bir asansör boşluğuna düşüp alevler tarafından yutulmasıyla sona erer.

Kalan öğrenciler, tahliye edilen Yangdong şehrine doğru yol alırlar ve bir zombi sürüsüne karşı savaşmak zorunda kalırlar. Saldırı, Wu-jin adında bir zayiatla sona erer. Bu sırada kana susamışlığıyla mücadele etmekte zorlanan Nam-ra, onları korumak için gruptan uzaklaşır. Yangdong şehrinden ayrıldıktan sonra hayatta kalan altı kişi (On-jo, Su-hyeok, Hyo-ryeong, Dae-su, Ha-ri ve Mi-jin) yetkililerle karşılaşır ve sonunda kurtarılır ve bir karantina kampına getirilir.

Ardından, dört ay sonrasına gidiyoruz. Karantina kampı daha az katıdır ve On-Jo geceleri gizlice dışarı çıkıp kampın hemen dışındaki anıta hediyeler bırakabilir. Ancak bir gece, Hyosan Lisesi'nin çatısında yanan bir kamp ateşi fark eder. Böylece, o ve diğer öğrenciler bunu araştırmaya karar verirler. Şaşırtıcı bir şekilde, Nam-ra'yı çatıda bulurlar ve kendileriyle birlikte kampa geri dönmesini sağlamaya çalışırlar. Ancak Nam-ra onlara yapamayacağını çünkü onun gibi daha fazla yarının ortalıkta dolaştığını söyler.

Ardından Nam-ra, "Geri döndüler" demeden önce etrafına bakınıyor. "Onların" kim olduğunu belirtmiyor ama bence diğer yarılardan bahsettiğini söylemek güvenli. Arkadaşlarına geri döneceğini söyler ve ardından çatıdan atlar. On-Jo ve Co, çatının kenarına yürür ve aşağı bakar. Hepsi gördükleri karşısında şok olmuş görünüyor. Ardından, kredileri keser.

All of Us Are Dead 2. sezon ne hakkında olabilir?

All of Us Are Dead ikinci sezon için yenilenmeden önce yönetmen Lee Jae-kyoo, The Korea Herald ile yaptığı bir röportajda zombi dizisini ikinci sezonu düşünerek yarattığını söyledi. "İlk sezon insanlığın hayatta kalmasını sunmuş olarak görülebilirse, sonraki sezon zombilerin hayatta kalması hakkında konuşabilir."

Zombilerin hayatta kalmasıyla ilgili bir 2. sezon konusu, ilk sezonun Nam-ra'nın onun gibi daha fazla zombi-insan melezinin ortalıkta dolaştığını ortaya çıkarmasıyla sona erdiği göz önüne alındığında mantıklı olacaktır. Kim bilir, etrafta dolaşan normal zombiler de olabilir. Ordu, kampın hemen dışında hala zombilerin olduğunu öğrenirse, büyük ihtimalle onları öldürmeye çalışacaklardır. Ve bir zombi-insan melezi bulurlarsa, onları öldürmenin bir yolunu bulmak için deneyler yapabilirler. Bu yüzden Nam-ra ve yeni yarım arkadaşları ikinci sezonda hayatta kalmaya odaklanmak zorunda kalacaklardı.

Ayrıca ordu, virüsün yaratıcısı Lee Byeong-chan'ın enfekte karısını ve oğlunu yakaladı ve onları öldürmek yerine bilinmeyen nedenlerle kullanmaya karar verdi. Bir tedavi bulmak için testler yapıyor olabilirler mi, yoksa onları tamamen başka bir şey için mi kullanıyorlar? Tüm bunlar ikinci bir sezonda keşfedilebilir.

All of Us Are Dead 2. sezon oyuncu kadrosu: İkinci sezonda kimler olabilir?

Ne yazık ki Netflix, All of Us Are Dead 2. sezonda kimin geri döneceğini doğrulamadı. Ancak kimin geri dönebileceğine dair bir fikrimiz var. Tabii ki kalan altı öğrenci, On-jo (Park Ji-hu), Su-hyeok (Lomon), Hyo-ryeong (Kim Bo-yoon), Dae-su (Im Jae-hyuk), Ha-ri (Ha) Seung-ri) ve Mi-jin (Lee Eun-saem) muhtemelen ikinci sezonda olacaklar.

Nam-ra'yı oynayan Cho Yi-hyun da büyük olasılıkla geri dönecek. Cheong-san'ın (Yoon Chan-young) bir şekilde bombalamadan sağ kurtulduğuna ve ikinci sezonda da boy göstereceğine inanıyoruz. Ancak Cheong-san bombalamadan sağ kurtulduysa, 1. sezonun kötü adamı Gwi-nam (Yoo In-soo) da muhtemelen kurtulmuştur, bu da onun ikinci sezonda da yer alabileceği anlamına gelir.

Ancak geri dönen kadro üyelerinin yanı sıra, muhtemelen bazı yeni kadro eklemeleri bekleyebiliriz. Netflix yayınladığında resmi 2. sezon oyuncu listesini paylaşacağız.

All of Us Are Dead 2. sezon bölüm sayısı: Kaç bölüm olacak?

2. sezon için toplam bölüm sayısı şu anda bilinmiyor. Ancak, muhtemelen 12 bölüme daha bakıyoruz. Her bölüm, daha uzun değilse muhtemelen en az 50 dakika uzunluğunda olacaktır. Resmi bölüm sayısını öğrendiğimizde paylaşacağız.

All of Us Are Dead 2. sezon TV-MA olarak derecelendirilecek mi?

Henüz ikinci sezon için yaş derecelendirmesini bilmiyoruz, ancak büyük olasılıkla ilk sezon gibi TV-MA olarak derecelendirilecek. Netflix'in yaş derecelendirmelerinin değiştirildiği sık görülmez.

All of Us Are Dead 2. sezon sürüm güncellemeleri (Şubat 2023)

Üretimin başlayıp başlamadığını kesin olarak bilmediğimiz için kesin bir çıkış tahmini yapmak zor. Bununla birlikte, oyuncular ve ekip Eylül 2022'de çekime başladıysa, All of Us Are Dead 2. sezonun 2023'ün sonlarında yayınlanma şansı vardır. Ama şu anda bunun üzerine bahse girmiyoruz. All of Us Are Dead gibi bir şovun post prodüksiyonu uzun olacak, bu nedenle bölümlerin düzenlenmesi, 2023'ün sonlarına doğru yayınlanacak şekilde zamanında bitmeyebilir. Muhtemelen 2024'te bir sürüme bakıyoruz.

Yapım programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olduğumuzda, ikinci sezonun Netflix'e ne zaman geleceği konusunda daha iyi bir fikrimiz olur.

All of Us Are Dead 2. sezon hakkında yeni bilgiler için bu alanı sürekli kontrol ettiğinizden emin olun!