Pınar Karşıyaka ilk 4'ü garantiledi Pınar Karşıyaka ilk 4'ü garantiledi

Aliağa Gençlik Merkezi Spor Kulübü tarafından düzenlene yürüyüşe katılanlar Myrina Antik Kenti Limanı'ndan Alia Park, Atla Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne kadar 5 kilometrelik güzergahı katetti, ata binmemin keyfini yaşadı.

Aliağa Belediyesi'nin destekleriyle Aliağa Gençlik Merkezi Spor Kulübü tarafından düzenlenen doğa yürüyüşüne yüzlerce kişi katıldı. Doğa sporlarına gönül verenler yürüyüş öncesi Doğa Park'ta kahvaltı için bir araya geldi. Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın da katıldığı kahvaltıda katılımcılara Kaleiçi Coffee'de çeşitli ikramlarda bulunuldu.

ANTİK KENT HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

Aliağa Gençlik Merkezi Spor Kulübü üyeleri kahvaltı sonrası yürüyüş başlangıç noktası olan Myrina Antik Kenti'ne geçti. Burada Aliağa Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ali Osman Karatekin'in anlatımıyla Myrina Antik Kenti hakkında bilgiler edinen katılımcılar daha sonrasında yaklaşık 5 kilometrelik yürüyüş rotasını kullanarak Alia Park, Atla Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne kadar doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

ATLI GÖSTERİLER HAFTA SONUNA RENK KATTI

Yürüyüşle birlikte Aliağa'da doğanın sunduğu güzellikleri de keşfeden katılımcılar, Alia Park, Atla Terapi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde hem dinlenme imkanı buldu hem de ata binerek hafta sonu keyfini ikiye katladı. Alia Atlı Spor Kulübü eğitmenleri tarafından engelli parkurda yapılan gösteriler ise güne renk kattı.      

KİTAP SETİ HEDİYE ETTİ

Günün sonunda Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, tüm katılımcılara Aliağa Belediyesi Kültür Yayınları'na ait Aliağa Kent Kitaplığı'nın 'Aliağa ve Çevresindeki Antik Kentler', 'Myrina ve Gryneion 2', 'Myrina ve Gryneion 4' ile 'Aliağa Kuş Cenneti' yayınlarından oluşan kitap seti hediye etti.(DHA)

Kaynak: dha