Yılmaz, KKTC Başbakanı Üstel ile görüştü Yılmaz, KKTC Başbakanı Üstel ile görüştü

Hakkında, AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olacağı yönünde çıkan iddialara İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından net bir yanıt geldi. Mynet'in haberine göre, Yerlikaya'nın ofisi, bakanın tüm enerjisinin "organize suç örgütleriyle, bahis ve kaçak yapılarla mücadele" konusuna odaklandığını vurgulayarak, "Kesinlikle ne bir çalışmamız ne de bir adaylık düşüncemiz var. Görevimize odaklıyız" açıklamasını yaptı.

İçişleri Bakanlığından İkinci Yalanlama

İçişleri Bakanlığı kaynakları, daha önce üst düzey bir yetkilinin yaptığı benzer açıklamayı tekrarlayarak, Ali Yerlikaya'nın İBB adaylığına dair bir planının olmadığını belirtti. Gazeteci İsmail Küçükkaya, yetkilinin Yerlikaya'nın İBB adaylığıyla ilgili olarak kendisine, "Sayın Bakan’ın ne aklında ne fikrinde ne kalbinde ne de planlamasında hiçbir şekilde İBB adaylığı yok. Hatta sıfır ihtimal" dediğini aktarmıştı.

Diğer Adaylık İsimleri de Gündemde

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık konusunda, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turhan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da adı geçen isimler arasında bulunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ