PFDK kararları açıklandı PFDK kararları açıklandı

Kulüpler Birliği Vakfı'ndan yapılan yazılı açıklamada "Bugün gerçekleştirilen toplantıda Sayın Ali Koç'un Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığından istifası ile ilgili olarak toplantıya katılan 16 kulübümüzün 15'i ve telefonla ulaşılan üç kulübümüz olmak üzere toplamda 18 kulübümüzün ittifakıyla başkanımız Ali Koç'un istifasının kabul edilmemesine ve görevine devam etmesine karar verilmiştir" denildi.

"Bütün kulüpler yabancı hakem istiyor"

Öte yandan Kulüpler Birliği toplantısından çıkan başkanlardan Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, basın mensuplarına yaptığı açıklamada tüm kulüplerin yabancı hakem istediğini söyledi. Yıldırım, "Bütün kulüpler yabancı hakem istiyor. Herkes hakemlerden şikayetçi fakat bu konuda kararı TFF ve MHK verecek. VAR konuşmalarını görünce hepimiz yabancı hakem istiyoruz" diye konuştu.

Toplantıya Galatasaray, Trabzonspor ve Pendikspor temsilcileri katılamayarak yazılı olarak görüş bildirdiler. Bu arada Kahramanmaraş'ta konteyner kentte bu akşam iftar programına katılacak olan ve deprem bölgesindeki vatandaşlarla aynı sofraya oturacak olan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yöneticiler, Kulüpler Birliği toplantısında bu nedenle yer alamadılar.

Kaynak: AA