Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, kongrede yaptığı seçim konuşmasında eski başkan Aziz Yıldırım'a yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Koç, "Ne yazık ki evdeki hesap çarşıya uymadı. Çok farklı bir gün bekliyorduk. 6 senedir çok istediğim buluşma bugün gerçekleşecekti ama yine olmadı. Avrupa’nın batma riski en fazla olan takımıydık. Oradan Mourinho’yu getirir noktaya geldik. Ben söyleyemediklerimi Aziz Yıldırım’ın yüzüne bakarak söylemek istiyorum. Çok geç değil sayın başkan. Hadi istediğiniz yere çıkalım. Bu size son çağrım. Bir daha söylüyorum; benim Fenerbahçe’den alacak tek kuruşum yoktur" dedi.

2014’ten Önceki Kayıtlar Yok

Koç, kulüpteki mali duruma da değinerek, "Bu kulüpte alacağım 1 kuruş para yoktur. Hiç mahcubiyet duymadan, ben 150 milyon euro vermediysem beni mahkemeye verecekmiş. Hep tehdit, hep tehdit! Vermeyen namert olsun. Bir hukukçu bulursanız dava açacak, bir mahkeme bulursanız kabul edecek verin. Kulübümüzün 2014’ten önceki kayıtları doğru dürüst yok. Tamer Yelkovan Bey, doğru dürüst yönetmemiş. Geçmişi bilmiyoruz. Bildiğimiz bir şey var ki ben ve arkadaşlarım, kulüple yaptığımız ticari ilişkide sizin yaptığınız gibi mahsuplaşma yapmadık. Ne verdiniz bilinmiyor, aldıklarınız, mahsuplaştıklarınız biliniyor. Hiçbir alacağınız olmadığı biliniyor" ifadelerini kullandı.

Benim 6 Senemle Sizin 6 Seneniz Arasında 1 Kupa Var

Finansal manevra alanlarının geniş olduğunu belirten Koç, "70 milyon euro’luk takım 200 milyon euro’ya geldi. Sponsorluklarımız arttı. Her alanda pozitif gelişmeler var. TV’ye çıksak şunu soracaktım; nasıl bir Fenerbahçe yönettiniz ki Fenerbahçe’nin göğüs sponsoru olacak birini bulamadınız, nasıl oldu da Sarı Melekler’in hiçbir sponsoru yoktu. Şu an geldiğimiz noktada hiçbir takımımız da boş alan yok. Biz olağanüstü olumsuz şartlarda gemiyi yüzdürmeye devam ettik. Futbolu da rayına sokunca başarılar peş peşe gelecektir. 6-0 6-0 bunu ağzınıza taktınız. Haklı da olabilirsiniz. Benim 6 senemle, sizin ilk 6 seneniz arasında 1 kupa fark var. Sonra açıldınız. Aynısı benim için de geçerli olacak, göreceksiniz" dedi.

Bambaşka Bir Fenerbahçe

Koç, kulübün geleceği hakkında umut dolu mesajlar vererek, "1 çivi çakmadınız diyorsunuz, çivi çakacak kulüp mü bıraktınız. Uçan kuşa borç vardı. Obradovic ile ilk toplantıda yeni sezonu planlayalım derken, ‘Şu EuroLeague’e borcu ödeyelim, Final Four biletleri parasını vermemişiz, senden başka bir şey istemiyorum’ dedi. Siz ve akıllı arkadaşlarınız ya sizi yanlış yönlendiriyorlar ya da gelişmelerden haberdar değiller. Hocamız, eminim bu stadyumdaki herkes pazar günü maça çıkmak isterdi. Yalnız, bütün kaynakları hocaya vermedik. Sevgili Acun’un dediği gibi çok iyi olan bir takımın üstüne iyi transferler monte edip önümüzdeki sene bambaşka mutluluklar, bambaşka bir Fenerbahçe’yi hep beraber yaratacağız. Şampiyonluk sözü vermeyeceğim kuvvette bir takım kuracağız. Mourinho’ya inanıyor, güveniyoruz. Ailemizin bir parçası haline geldi" dedi.

İhbardır O. Allah’tan Kimseye Ciddiye Almadı

Ali Koç, başkanlık döneminde yaşadığı zorluklardan da bahsederek, "Bu kadar mı önemli, her yol mübahtır kazanmak için. Siz başkanlığını yapmak istediğiniz kurumu olmayan şeylerden nasıl şikayet edersiniz. Sizin bol keseden verdiğiniz parayı, biz pazarlık yapıp indirince aklınıza ilk gelen şey dışarıdan para verdiler demek ki? Pazarlık yapmadan, 15! Pazarlık yapınca usulsüzlük, suç. Bana değil ki o, kulübe! Aynı İrfan Can’da olduğu gibi, SPK’ya şikayet ederim dediniz. İhbardır o. Allahtan kimse ciddiye almadı" ifadelerini kullandı.

Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız Bakan Tunç: Ülkemizi darbe anayasasından kurtaracağız

Size İyi ki ‘Ali Başkan ile Devam Ettik’ Dedirteceğim

Ali Koç, konuşmasının sonunda güven ve destek isteyerek, "Jose Mourinho ile Şampiyonlar Ligi finalinde en çok biz konuşulduk. Rakibimizin haksız kazandığı şampiyonluk 48 saat ya konuşuldu ya konuşulmadı. İşte Fenerbahçe böyle bir camiadır. Sadece güvenmenizi istiyorum. Güvenmemeniz için çok sebep olabilir, onun için çok mahcubum, çok mahcubuz. Bu öyle bir mahcubiyet ki 3 sene sonra ifade ettiğim hayallerimin de fitilini ateşleyen bir mahcubiyet. ‘İyi ki Ali Başkan ile devam ettik’ dedirteceğim size! Bana karşı olumsuz düşünce içinde olan, Sayın Aziz Yıldırım’ı destekleyen, kararsız olup hiçbirimizi istemeyen, hepinize borcum var. Hiçbir kırgınlığım da yok inanın. Size iyi ki ‘Ali Başkan ile devam ettik’ dedirteceğim. Tek kırgınlığım Çubuklu formayı giyen çocuklara yapılan haksız tezahüratlar. Biz bu işi kafaya taktık. Cam tavanı kıracağız. Zincirleri kırıp ulusal ve uluslararası başarılar kazanacağız" dedi.

Kaynak: haber merkezi