Ali Gürün, Sanmar Denizcilik’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ortağıdır. Peki, Ali Gürün Kimdir? Ali Gürün Nereli ve Kaç Yaşında? Ali Gürün Kariyeri

Ali Gürün Nereli?

Ali Gürün, İstanbul’da doğmuştur.

Ali Gürün Kaç Yaşında?

Ali Gürün, 1971 yılında doğmuştur. 52 yaşındadır.

Ali Gürün Kimdir? 

Ali Gürün, Türkiye’nin önde gelen römorkör üreticisi ve operatörü Sanmar Denizcilik’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ortağıdır. 1971 yılında İstanbul’da doğan Ali Gürün, denizcilik sektörüne küçük yaşlarda babası Orhan Gürün’ün yanında gemilere çıkarak başlamıştır. Babasının kurduğu Sanmar Denizcilik’te römorkör makinelerinin montaj kılavuzlarını Türkçe’ye çevirerek iş hayatına atılmıştır.

Eğitimi

Ali Gürün, lise eğitimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1993 yılında mezun olmuştur. 1996 yılında da İTÜ Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını bitirmiştir. Ayrıca uzak yol vardiya mühendisi ehliyetine de sahiptir.

Neriman Köksal kimdir? Yaşıyor mu ve nereli? Neriman Köksal kimdir? Yaşıyor mu ve nereli?

Kariyeri

Ali Gürün, Sanmar Denizcilik’te hem yönetici hem de mühendis olarak çalışmıştır. Şirketin römorkör inşa ve operasyon faaliyetlerinde önemli rol oynamıştır. Sanmar Denizcilik, Türkiye’nin ilk römorkör ihracatını gerçekleştiren ve dünyanın birçok ülkesine römorkör satan bir firma haline gelmiştir. Ali Gürün, Sanmar Denizcilik’in yeni nesil, çevreci, yüksek performanslı ve akıllı römorkörler üretmesinde ve uluslararası pazarlarda rekabet etmesinde büyük katkı sağlamıştır.

Ali Gürün, aynı zamanda Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nın da sponsorudur. 2022 yılında Sanmar Denizcilik, Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’na destek vermek için anlaşma imzalamıştır. Ali Gürün, bu sponsorluğu şirketin sosyal medya hesabından duyurmuştur.

Özel Hayatı

Ali Gürün, evli ve iki çocuk babasıdır. Kızı İnci Gürün, sahne adı İnji olarak tanınan ve şarkılarıyla büyük ilgi gören bir müzisyendir. İnji, lise eğitimini İngiltere’de Sevenoaks Highschool’da, üniversite eğitimini ise Amerika’da Upenn Üniversitesi Wharton Okulu’nda İşletme ve Ekonomi bölümünde tamamlamıştır. Oğlu Efe Gürün ise henüz lise öğrencisidir.

Kaynak: HABER MERKEZİ