Bozdağ Film imzalı Al Sancak dizisi bu akşam yayınlanan bölümüyle izleyenleriyle buluştu. Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu askerin gerçekleştirdiği operasyonlara odaklanan dizi ilk bölümüyle izleyeneleri büyüledi. TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşan Al Sancak dizisinin senaryo koltuğunda ise üç önemli isim oturuyor. Atilla Engin, Mehmet Arı, Selman Kılıçaslan'a emanet edilen senarist koltuğunun yanı sıra yönetmen koltuğunda da Can Emre yer alıyor.

Başrollerinde Uğur Güneş ve Gülsim Ali'nin yer aldığı dizi izleyenelerin ilgisini çekince dizinin oyuncuları da ayrı merak konusu oldu. Dizinin en çok merak edilen karakteri ise Piyade Yüzbaşı Ali Banazlı ve Nadia Ivanov oldu. Piyade Yüzbaşı Ali Banazlı'yı Uğur Güneş canlandırırken, Nadia Ivanov'u ise Gülsim Aylin canlandırıyor.

Al Sancak dizisi Yüzbaşı Ali Banazlı'yı gerçekte kim canlandırıyor?

Al Sancak dizisi ilk bölümüyle izleyenleri kendisine hayran bıraktı. Bunun en büyük etkilerinden birisi dizinin ana hatlarının Türk Silahlı Kuvvetlerini ve gerçekleştirdiği operasyonları anlatıyor oluşu oldu. Ama bunun yanında Piyade Yüzbaşı Ali Banazlı'yı canlandıran Uğur Güneş'in etkili performansı da izleyicinin 2. bölümü beklemesindeki en büyük etken haline geldi.

Al Sancak dizisi Yüzbaşı Ali Banazlı'yı canlandıran Uğur Güneş kimdir?

10 Kasım 1987'de Ankara'da dünyaya gelen Uğur Güneş, lisans eğitimini de Ankara Üniversitesi'nde tamamlamıştır.

2011 yılında televizyon kariyerine başlayan Uğur Güneş birçok simge dizide rol aldı. Kariyerinin ilk 5-6 yılını yardımcı oyuncu olarak geçiren Güneş ilk kez 15 Tmmuz hain darbe girişiminin öncesi ve sonrasının konu alındığı Kanal D yapımı İsimsizler isimli dizide Kaymakam Fatih Keskin olarak başrolde görev aldı. Bir Zamanlar Çukurova ve Diriliş Ertuğrul gibi Türk televizyon tarihinin önemli işlerinde başrol ve yardımcı rol olarak görev aldı.

Uğur Güneş'in rol aldığı diziler nelerdir?

Uğur Güneş'in yardımcı oyuncu olduğu diziler;

Yeniden Başla – Eray

Urfalıyam Ezelden – Çetin

Diriliş Ertuğrul – Tuğtekin

Seddülbahir 32 Saat – Hüseyin

Uğur Güneş'in başrol olduğu diziler;

İsimsizler – Kaymakam Fatih Keskin

Bir Zamanlar Çukurova – Yılmaz Akkaya

Kanunsuz Topraklar – Davut Karaman

Al Sancak - Piyade Yüzbaşı Ali Banazlı