9 EYLÜL- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Partisinden ayrılan milletvekillerine sitem eden Akşener, ayrılan isimlerin HDP’yi öne sürmesine ilişkin “Vekil seçilirken bir sorununuz yoktu” ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ekrem Kerem Oktay Çankaya'ya aday Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Ekrem Kerem Oktay Çankaya'ya aday

Partisinde yaşanan istifalara ilişkin konuşan Akşener, 8 kişinin partisinden istifa ettiğini belirterek, “8 milletvekili arkadaşımız o süreç içerisinde ayrıldılar. Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımızın hakkında onları inceltecek tek cümle etmemeye gayret ettim. Genel olarak da her giden arkadaş çok ilginç bir şekilde bizi HDP ile eşgüdüm haline getirerek gitti. Ama ilginç olanı şu; ya arkadaş, siz 2018'de CHP'ye yaptığımız ittifak çerçevesi içinde o ittifakın içinde birinci, ikinci sıralardan seçilecek yer olan üçüncü sıralardan ben yazdım” dedi.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkan diğer başlıklar ise şunlar:

  • “HESAP VERMEK YERİNE…”: "Milletvekili seçilirken hiç HDP ile ilgili herhangi bir endişeniz olmadı mı? Seçilirken hiçbir şey olmadı, sonra nedense birden HDP bu arkadaşların hayatına girdi, çok üzüldüler. Sanki HDP ile bir yakınlığımız varmış gibi..."
  • 'KAYIP PARA' AÇIKLAMASI: "Benim ve oğlumun hesapları gayrı resmi kontrol edildi. Bu doğru. Ne benim, ne oğlumun, ne gelinimin, ne eşiminin bunlarla bir ilgisi yok. İspat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat ederlerse de zaten ben bu politikayı bırakıyorum!"
  • 'NEBİ HATİPOĞLU' AÇIKLAMASI: "İstifa edip AK Parti'ye geçen vekile sormuştum 'Neden bize geldiniz?' diye. Nebi Hatipoğlu 4 gün sonra AK Parti'ye geçti. Erdoğan bunları görmüyor mu acaba?"
  • "GİDİP KURBAN KESECEĞİM": "Hiçbir genel başkan giden arkadaşları için 'Defolsunlar' demez. Giden arkadaşların hepsi için ayrı ayrı üzüldüm ama Allah bizi korumuş. Şimdi gidip bir kurban keseceğim."
  • “7 YIL FETÖ’CÜLÜKLE SUÇLANDIM”: "Milletimiz devleti sokaktan topladı. Ben 7 sene boyunca FETÖ'cü olarak suçlandım. Dosyaya baktığımda kendi sülalemi de öğrenmiş oldum. 7 yıl sonra FETÖ ile herhangi bir şeyim bulunamadı yok. Benim bu konuda ifadem bile yok. İşte Türkiye'de hukukun geldiği nokta bu."
Kaynak: HABER MERKEZİ