İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erzurum’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akşener, Oda TV’de yayımlanan ve İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale hakkında iddialar içeren haberle ilgili konuştu.

Kılıçdaroğlu kurultay için sessizliğini bozdu! Kılıçdaroğlu kurultay için sessizliğini bozdu!

Akşener, haberin “düzmece ve yalan” olduğunu söyledi. Akşener, "Bu konuyu yalanladık ama bugün bir başka Youtube kanalında iş Ümit Özlale’nin istifa edeceğine kadar götürülmüş. Bu konularla ilgili mahkemeye müracaat ettik. Biraz önce Ümit Özlale ile de konuştum. O da yalanlıyor” dedi.

Akşener, partisinin bu tür operasyonlara alıştığını, kendisinin bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bile daha tecrübeli olduğunu ifade etti. Akşener, “Ben alışkınım ama korkunun ecele faydası yoktur. İYİ Parti bu seçimlerde hür ve müstakil kararıyla Türkiye genelinde kimsenin beklemediği bir sonuç alacaktır. İYİ Parti kuruluş ayarları çerçevesinde 2028’de hem iktidar olacak hem de işaret ettiği kişi cumhurbaşkanı seçilecektir” şeklinde konuştu.

İYİ Parti'de 'Ümit' krizi: Akşener kahkahayla karşıladı! İYİ Parti'de 'Ümit' krizi: Akşener kahkahayla karşıladı!

Oda TV’nin iddiaları nelerdi?

Oda TV, perşembe günü yayımladığı bir haberde, İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Özlale’nin, Meral Akşener’in özel kalemi Esma Bekar ve eşi Okan Bekar’ı WhatsApp üzerinden araştırdığını iddia etti.

Haberde, Özlale’nin, Esma Bekar ve Okan Bekar’ın TC kimlik numaralarını WhatsApp üzerinden birilerine göndererek, ikilinin sicil kayıtlarını, mal varlıklarını, banka hesaplarını, telefon görüşmelerini ve sosyal medya hesaplarını incelediği öne sürüldü.

Haberde ayrıca, Özlale ile ilgili birçok belgenin Meral Akşener’e ulaştırıldığı, Akşener’in ise “Biz Ümitleri karıştırdık” dediği ileri sürüldü. Haberde, Özlale’nin istifa etmesinin beklendiği de iddia edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ