Seçim hazırlıkları sürerken, AKP İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli aday adaylığı için görevinden istifa etti. Sürekli, 4 yıldır sürdürdüğü görevinden istifa ettiğini ve görevi Cumhurbaşkanı tarafından tebliğ edildiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e destek: 'Korkutamazsınız' Kılıçdaroğlu'ndan Akşener'e destek: 'Korkutamazsınız'

İlk amacının teşkilatları harekete geçirmek olduğunu belirten Sürekli, teşkilat çalışmalarından bahsetti.

Geçmiş dönem il başkanları, milletvekilleri ve ilçe teşkilatlarındaki kişilere ulaşarak vefa çalışmaları gerçekleştirdiklerini belirten Sürekli, yaklaşık 5 bin kişiyle iletişim kurduklarını ifade etti.

Sürekli açıklamasını şöyle sürdürdü:  

"Teşkilat çalışmalarında karınca modelini tekrar hayata geçirdik. İstikrarlı şekilde aylarca, son deprem sürecine kadar kesintisiz şekilde uyguladık. Bunun yanında eş zamanlı çalışma modelini gündeme getirdik. 15 günde bir bu iki modelimizi ilçelerde yaptık. Bunlar kesintisiz sürdü. En çok istikrar ve sürdürülebilirliği hedefledik ve hedefimize ulaştık."

Gerçekçi bir muhalefet tarzı benimsediklerini ve siyaset üstü bir yaklaşım sergilediklerini söyleyen Sürekli. 4 yıllık görev süresi içinde pandemi ve İzmir depremini de gördüklerini belirtti.

 Bu süre zarfında parti kongreleri yaptıklarını ve son olarak asrın felaketini yaşayan İzmir halkına yardım çalışmaları yaptıklarını da sözlerine ekledi.

Başvurumu tamamladım

Sürekli, istifa ettiğini ve aday adaylığı için başvurusunu tamamladığını açıkladı. Seçim takviminin işlemeye başladığını ve AK Parti teşkilatlarının seçime yönelik faaliyetlerini yoğunlaştırdıklarını ifade eden Sürekli, parti olarak seçime hazır olduklarını söyledi. Genel merkezin Cumhurbaşkanı talimatıyla 6 aydır aday adaylığı konusunda çalışmalar yürüttüğünü ve kendisiyle de 3 kez istişare edildiğini belirten Sürekli, Cumhurbaşkanının onayıyla aday adaylığı başvurusunu tamamladığını açıkladı.

Sürekli şöyle konuştu:

"İl ve ilçe başkanları düzeyinde çalışmalar tamamlandı. Bu süreçte, şahsımla 3 defa istişare edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın olurları, Sayın Teşkilat başkanımızın tensipleriyle aday adaylığım konusunda Genel merkezin kabulü ortaya çıktı. Ben de bugün itibariyle 4 yıldır onurla, gururla sürdürdüğüm il başkanlığı görevimden istifa ettim. Aday adaylığı başvurumu tamaladım"