AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın sığınmacılar ile ilgili sözlerinin gerçek dışı olduğunu ifade etti.

Manisa'da bir grup CHP delegesi, tüzük değişikliği talep etti Manisa'da bir grup CHP delegesi, tüzük değişikliği talep etti

Ümit Özdağ bugün Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ortak basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turunda Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini açıklayan Özdağ, "Numan Bey bizi ziyaret etti. Kendilerine 'Sığınmacılar konusunda ne yapmak istiyorsunuz' diye sorduk. Anlattıkları sığınmacıların vatandaşlarına dönemsini içermiyordu. Kemal Bey ile görüştük, sığınmacıların geri dönmesi gerektiğini söyledi. Kendisiyle fikir birliğine vardık" dedi.

Özdağ'ın sözlerine AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yanıt verdi.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada Kurtulmuş, "Sayın Ümit Özdağ'ın bugün yaptığı açıklamasında ifade ettiği "Numan Kurtulmuş'un anlattığı şey sığınmacıların vatanlarına dönmesini içermiyordu" şeklindeki sözleri tamamen gerçek dışıdır" dedi.

Kurtulmuş, "Hem başbaşa görüşmemizde hem de sonrasındaki ortak basın açıklamasında ifade ettiğimiz gibi Hükümetimiz Suriyeli göçmenlerin güvenli ve gönüllü geri dönüşleriyle ilgili kapsamlı çalışmalarını hassasiyetle sürdürmektedir" ifadelerini kullandı.