9 EYLÜL- CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Milletvekilleri Mahir Polat ve Yüksel Taşkın öncülüğündeki CHP'li grup AK Parti İzmir İl Binası'na siyah çelenk bırakmak istemişti. Çevik Kuvvet tarafıntan engellenen CHP'li grup AK Parti İl Binası'nın sokağının girişine çelengi bırakmıştı. Çelenk çevik kuvvet polisleri tarafından kaldırılırken, CHP'li grup ve basın mensuplarının AK Parti İl Başkanlığı'na giriş ve çıkışları engellenmişti. CHP'lilerin siyah çelenk bırakma girişimine AK Parti kanadından cevap gecikmedi. AK Parti İzmir İl Başkanı Bİlal Saygılı, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. 

'DÜZMECE PROTESTO SES GETİRMEYECEK'

İl başkanı Saygılı, "Siyah çelenkleriyle tam kadro İl Başkanlığımıza kadar teşrif eden CHP İzmir, düzmece protestosuyla ses getiremeyecek. Genel Başkanları gibi son düzlüğe girerken bir gerilim filminin aktörü gibi davranıyorlar ama yazıp oynadıkları küçük piyeslerde kayboluyorlar. Büyük zafere 4 gün kaldı. Haklı haksız, hak eden hak etmeyen beĺli olacak. Telaşa, agresif davranışa mahal yok! Tepki göstermek demokratik hak ama kapılara dayanmak dışında bin bir yolu var. Sakin. 28 Mayıs sandığında görüşmek üzere...’’ ifadelerini kullandı. 

'ÇELENGİ SAKLAYIN'

AK Parti'li İnan da, çelengi bırakmaya gelen CHP'li milletvekillerinden Mahir Polat'ı hedef alarak, "Siyah çelenkleri saklayın Mahir bey, seçimden sonra ittifak ortaklarınıza bırakırsınız... Bir tane de genel başkanınızın mutfağına...’ şeklinde konuştu.