AKP Antalya Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz'ın 3 yıllık görev süresinin dolmasının ardından bu göreve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile Gülçin Özboz atandı. Evli ve 2 çocuk annesi, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi'nden mezun Özboz'un atama haberini duyuran Antalya İl Başkanı Ali Çetin, “Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle İl Kadın Kolları Başkanlığı'na atanan Gülçin Özboz'u tebrik ederim. Birlikte görev yaptığımız Ayşe Keyik Yılmaz'a bugüne kadar vermiş olduğu emeklerden dolayı teşekkür ederim. Hayırlı, uğurlu olsun" dedi.


Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü’nden mezun olan, 2010 yılından bu güne kadar otomotiv sektöründe faaliyet gösteren aile mesleğini icra eden Özboz, 2014- 2015 yılları arasında AKP  Konyaaltı Kadın Kolları Tanıtım Medya Başkanlığı, 2015- 2018 yılları arasında ise AKP Konyaaltı Kadın Kolları Teskilat Başkanlığı'nda görev aldı. 2018 yılındaki 27. Dönem Genel Seçimlerinde Antalya 7. Sıra Milletvekili adayı olan Gülçin Özboz, Kızılay Konyaaltı Şube Başkan Yardımcılığı ve Antalya Sağlık Yaşam Dernegi Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütüyor. Kadın Girişimi İşletme ve Üretim Kooperatifi ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi de olan Gülçin Özbozz, aile şirketlerinde işletmeci olarak çalışmaya devam ediyor.

Dilan Polat Şule neden ayrıldı? Şule'nin işten ayrılma sebebi ne? Dilan Polat Şule neden ayrıldı? Şule'nin işten ayrılma sebebi ne?

Kaynak: DHA