31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde, Ardahan’ın Çıldır ilçesinde yaşanan heyecan tüm Türkiye’yi sardı. AKP ve CHP’nin belediye başkan adayları arasında yaşanan oylama sonucunda eşitlik çıktı ve belediye başkanının kim olacağına kura karar verecek.

Eşit Oy, Eşit Heyecan

Kesin olmayan sonuçlara göre, CHP’nin adayı Nurettin Aygün ve AKP’nin adayı Kemal Yakup Azizoğlu, seçimde 452’şer oy alarak eşitliği sağladılar. Bu durum, seçim sürecine farklı bir heyecan kattı.

Asgari Ücretliye Yok, Emekliye Yok Ama Milletvekiline Var: 43 Bin TL Zam Asgari Ücretliye Yok, Emekliye Yok Ama Milletvekiline Var: 43 Bin TL Zam

İtirazlar Reddedildi

Oyların eşit çıkması sonrası iki partinin de seçim kuruluna yaptığı itirazlar değerlendirildi ancak sonuç değişmedi. İtirazlar reddedildi ve kura çekimi kararı alındı.

Bugün Belirlenecek

Çıldır ilçesinin yeni belediye başkanı, bugün yapılacak olan kura çekimi ile belirlenecek. İlçe halkı ve adaylar, sonucu büyük bir merakla bekliyor.

Diğer Partilerin Durumu

Öte yandan, 10 sandığın ve bin 964 seçmenin bulunduğu ilçede diğer partilerin aldığı oylar da dikkat çekti. Memleket Partisi 338, MHP ise 256 oy alarak seçim sürecinde varlıklarını hissettirdiler.

Editör: Utku Çelik