Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Yemin Töreni düzenlendi. Antalya Spor Salonu'nda düzenlenen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Gürpınar, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tören açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gülbin Arıcı, “Öncelikle, bu başarıya ulaşmanızda emeği geçen tüm öğretim üyelerimize ve sizlere destek olan ailelerinize teşekkür etmek istiyorum. Sizler, uzun ve zorlu bir yolculuğu tamamladınız ve bugün, sağlık hizmetlerinde birer kahraman olarak göreve başlamaya hazırsınız. Bugün, sadece bir diploma almakla kalmıyorsunuz; aynı zamanda insanlığın en kutsal görevlerinden birini üstleniyorsunuz. Tıp mesleği, sadece bilgi ve beceri gerektiren bir alan değil, aynı zamanda büyük bir özveri, empati ve ahlaki sorumluluk gerektirir. Sizler, hastalarınıza umut olacak, onlara şifa verecek ve en zor anlarında yanlarında olacaksınız" diye konuştu.

'ÜLKENİN EN İYİ HEKİMLERİ OLMANIZ İÇİN ÇALIŞTIK'

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Gürpınar ise 6 yıl boyunca 320'ye yakın öğretim üyesi ile 5 bin 500 ders saatini mezunlarla birlikte geçirdikleri belirterek, “Sizleri ülkenin en iyi hekimleri olarak yetiştirebilmek amacı ile ters yüz eğitim, semptom temelli eğitim, TUS deneme sınavları gibi ülkemiz tıp eğitiminde ses getiren yeni uygulamalar ile sizlere en iyi eğitimi vermeye çalıştık. Tıp eğitiminiz boyunca sizlere tüm bilgi, beceri ve deneyimlerini aktaran birbirinden değerli öğretim üyelerimize, fakültemize verdiği sonsuz destekten dolayı rektörlüğümüze huzurlarınızda içten teşekkürlerimi ve sonsuz minnetimi sunuyorum" dedi.

'ÇİFT AKREDİTASYON BELGESİ İLE MEZUN OLUYORSUNUZ'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dünyanın en önemli uluslararası üniversite sıralama kuruluşu olan Times Higer Education tarafından yapılan 2024 yılı değerlendirmesinde ülkemizdeki 124 tıp fakültesi arasında 4'üncü, devlet tıp fakülteleri arasında 2'nci sırada yer aldığının altını çizen Dekan Gürpınar, “Yine bildiğiniz gibi fakültemiz 13 yıldır Tıp Eğitimi Programları Akreditasyon Derneği tarafından ve üniversitemizde son üç yıldır Yüksek Öğretim Kalite Kurulu tarafından akredite edilmiştir. Her iki akreditasyon belgesini de ülkemizde ilk alan kurumlardan biri olarak sizleri çift akreditasyon belgesi ile mezun etmenin büyük kıvancını yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bazı besinler kanser riskini azaltabilir mi? Bazı besinler kanser riskini azaltabilir mi?

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin 42'nci dönem mezunu 293 öğrenci, 6 yıl boyunca ders gördükleri hocalarının ellerinden diplomalarını alarak mesleğe adım atmanın heyecanını yaşadı. Tören sonunda hep birlikte keplerini havaya fırlatan genç doktorlar mezuniyet sevincini doyasıya yaşadı.

Kaynak: DHA