AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, partisinin İzmir İl Başkanlığı'nın '30 İlçede Eş Zamanlı Ziyaretler' kapsamında Foça'da düzenlediği ilçe başkanları toplantısındaki konuşmasında, 14 Mayıs seçimlerine yönelik gelişmeler, Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecine değinerek, "4 yıldır, yarın seçim olacakmış gibi çalışıyoruz. Biz hazırız. Muhalefetin Cumhurbaşkanımız için yeniden körüklediği aday olamaz tartışması çok yersiz. Anayasa ortada. Kendilerince bir hukuk yaratmaya, kendi çıkmazlarına kılıflar yaratmaya çalışıyorlar. Hatta tabiri caizse sallanan masalarına takoz yaratma çabasındalar" diyerek 6'lı masaya yüklendi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, partisinin İl Başkanlığı'nın düzenlediği '30 İlçede Eş Zamanlı Ziyaretler' kapsamında bir günde 5 ilçede program gerçekleştirdi. Foça'da bölge ilçe başkanları toplantısı yapan Başkan Sürekli'nin gündeminde 14 Mayıs seçimlerine yönelik gelişmeler, Cumhurbaşkanlığı adaylık süreci vardı. Sürekli, buradaki konuşmasında 14 Mayıs'ta yapılacak seçimin ikinci seçim olacağına dikkati çekip, "Cumhurbaşkanımız, Hükümet Sistemi'nin ikinci Cumhurbaşkanı olarak adaydır. İkinci adaylığıdır. Anayasa'nın 75, 77 ve Cumhurbaşkanı seçimine ilişkin 101'inci maddeyle, 2018'de yapılan Cumhurbaşkanı ve Parlamento seçimiyle yürürlüğe girdi. 101'inci maddenin ilk uygulaması, Anayasa'ya göre de 2018'de oldu, ikinci uygulaması 2023'te olacak. Muhalefet, hukuku tanımıyor, anayasayı bilmiyor olamaz. Ama Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, 'guguk' işlerine geliyor. AK Parti, Cumhur İttifakı malum masanın alengirli işlerine takılmıyor. Sokakta, milletle kucaklaşmaya devam ediyor. Buyursunlar bizimle seçim sahasında rekabet etsinler, sandık güvenliğini sağlasınlar. Hukuk ve demokrasi işlesin" dedi.

4 yıldır, yarın seçim olacakmış gibi çalıştıklarını belirten Sürekli, "Biz hazırız. Muhalefetin Cumhurbaşkanımız için yeniden körüklediği aday olamaz tartışması çok yersiz. Anayasa ortada. Kendilerince bir hukuk yaratmaya, kendi çıkmazlarına kılıflar yaratmaya çalışıyorlar. Hatta tabiri caizse sallanan masalarına takoz yaratma çabasındalar" dedi.

 'İZMİR İKTİSAT KONGRESİ'NİN 100. YILI ELBETTE DEVLETİN UHDESİNDE OLACAKTIR'

Sürekli'nin bir diğer gündemi, 17 Şubat'ta gerçekleştirilecek İktisat Kongresi 100. Yıl organizasyonu oldu. Hazırlıkların hızla devam ettiğini belirten sürekli, "Yokluk ve imkansızlıklar içinde verilen milli mücadelenin ardından ilk ekonomik reformlarını hayata geçiren, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşunda büyük rol oynayan İzmir İktisat Kongresi'nin 100. Yılı elbette devletin uhdesinde olacaktır. Ülkemizin iktisadi mücadelesinin simgesidir. Bu tarihi günden 100 yıl sonra aynı yerde o ruhu canlandırmak ve bir projeksiyon çizmek, devletimizin, hükümetimizin sorumluluğudur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile gerçekleştireceğimiz kongre hazırlıkları hızla sürüyor. Programımız, Türkiye için üreten, Türkiye Yüzyılı için katma değer yaratan işçimiz, çiftçimiz, esnafımız ve sanayicimizi içine alacak. Türkiye, yaşanan küresel dalgalanmalarla baş edebilen örnek bir ülke. 21 yıldır Cumhuriyet tarihinin en büyük ekonomik ve sosyal reformlarını yapan, yatırımlarını gerçekleştiriyoruz. Türkiye Yüzyılı açılımını ortaya koyduk. 17 Şubat'ta yapılacak kongrenin anlamı bu açılardan da çok büyük. İnanıyorum ki; önümüzdeki sürece çok önemli açılımlar sağlayacak" diye konuştu.

ÖĞRENCİ EVİNE KONUK OLDU

Foça'da Dikili, Foça, Menemen, Aliağa, Bergama, Kınık İlçe Başkanları toplantısının ardından, Bornova ve Gaziemir'de üye ziyaretleri yapan ve Karabağlar'da partiye katılanlara rozetlerini takan Sürekli, vatandaşlarla da sohbet etti. AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ilerleyen saatlerde Buca'da, öğrenci evine konuk olup, gençlerle gündemi değerlendirerek, sohbet etti. Sürekli gençlerle sık sık buluşmanın ve görüş alışverişinde bulunmanın kendilerine olağanüstü bir dinamizm kazandırdığını söyledi. Sürekli, "Onlarla yaptığımız hoş sohbetler, yaptığımız beyin fırtınaları çok değerli. Her ilçe programımızda, eş zamanlı ziyaretlerimizde onlarla mutlaka bir araya geliyoruz. Gençlerimizin siyasete, ekonomiye, toplumsal olaylara bakışlarını ve değerlendirmelerini çok önemsiyorum" dedi.