ASDEP ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, ihtiyaç duydukları hizmete ilişkin rehberlik ve yönlendirme hizmeti sunuyor.

Hava muhalefeti sebebiyle Bursa Deniz Otobüsü seferleri iptal edildi Hava muhalefeti sebebiyle Bursa Deniz Otobüsü seferleri iptal edildi

Program kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere eğitim, sağlık, sosyal yardımlar, istihdam ve benzeri alanlarda destek sağlanıyor. ASDEP ekipleri, ailelerin sorunlarını çözmek ve hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyor.

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, ASDEP'in Türkiye'nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşmaya devam ettiğini belirterek, "ASDEP ekiplerimiz, vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri onlara ulaştırmak için var gücüyle çalışıyor." dedi.

ASDEP, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşarak hayat koşullarını iyileştirmeyi hedefliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yazılı açıklamasında, ASDEP'in, ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşarak hayat koşullarını iyileştirmeyi hedeflediğini bildirdi.

Göktaş, ASDEP ile ihtiyaç sahibi tüm hanelere ulaşmak için çalıştıklarını belirterek, "Kırmızı Yelekliler" olarak tanınan görevlilerin afet ve acil durumlarında da vatandaşa destek için sahada olduğunu hatırlattı.

ASDEP ile hane ziyaretlerinde vatandaşların sosyal yardım ve sosyal hizmet ihtiyaçlarını yerinde tespit ettiklerini bildiren Göktaş, şunları kaydetti:

"Sahadaki 4 bin 794 ASDEP personelimiz bugüne kadar 6,7 milyon haneyi ziyaret etti. ASDEP ekiplerimiz ile 11,1 milyon vatandaşımıza ulaşarak ihtiyaç duyduğu hizmete ilişkin rehberlik ve yönlendirme hizmeti sunduk.

Vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu hizmetlere erişimini artırmak için diğer kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli çalışıyoruz. Alan taraması yapan ASDEP ekiplerimiz hane ziyaretleri ile vatandaşlara ihtiyaç duydukları hizmet ve konulara ilişkin bilgilendirme, rehberlik ve yönlendirme hizmeti sunuyor.

ASDEP ekiplerimizce tespit edilen durumlar bakanlığımızın görev alanındaysa vatandaşlarımızın sosyal hizmet modellerinden faydalanması sağlanıyor. Bakanlığın görev alanı dışındaki durumlarda ise vatandaşlar ilgili kamu kurumlarına yönlendiriliyor. Bugüne kadar 334 bin 732 talep ilgili kuruluşlara yönlendirildi."

Kaynak: Haber Merkezi