Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki ödemeler, Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte öne çekildi. Bu doğrultuda, hanelere toplamda 4 milyar TL'lik ödeme yapılacak.

Aile Destek Programı Ödemeleri Hızlandırıldı

Her ay düzenli olarak hanelere destek sağlayan Türkiye Aile Destek Programı'na dair konuşan Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, "İhtiyaç sahibi hanelere yönelik sağladığımız desteği devam ettiriyoruz. Aile Destek Programı kapsamındaki ödemeleri Kurban Bayramı öncesi hızlandırarak, bugün itibarıyla hesaplara yatırıyoruz. Toplamda 4 milyar TL'lik bir ödeme gerçekleştirilecek" dedi.

Sinpaş’a  60 milyonluk ceza! Sinpaş’a 60 milyonluk ceza!

Toplam Destek Miktarı 84,3 Milyar TL'ye Ulaştı

Bakan Göktaş, bu ay gerçekleştirilen ödemeyle birlikte Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hanelere toplamda 84,3 milyar TL destek sağlandığını belirtti.

Hayat koşullarındaki değişimleri dikkate alarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırdıklarını vurgulayan Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, "Sosyal yardımlarımızı her kesime eşit ve adil bir şekilde ulaştırıyoruz. Toplumun tüm kesimlerine erişilebilir hizmetler sunarken, arz odaklı bir yaklaşımla hiçbir ayrım yapmadan hizmet veriyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi