Bakan Göktaş, Afyonkarahisar'da esnaf ziyaretinde bulundu Bakan Göktaş, Afyonkarahisar'da esnaf ziyaretinde bulundu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, medyada yer alan "'Oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor' haberleri üzerine çocuk ve annesiyle gerçekleştirilen görüşmenin ardından önemli bir açıklamada bulundu. Buna göre, çocuk ve annesi için psikososyal destek süreci hızla başlatıldı.

Aile Bakanlığı'nın Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, 'Oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor' haberleriyle ilgili olarak çocuk ve annesi için destek sürecinin başlatıldığını duyurdu. Ayrıca, çocuğun olumsuz etkilenme ihtimali göz önünde bulundurularak yayın yasağı talebinde bulunulduğu da ifade edildi.

Bakanlık yetkilileri yazılı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: "Basında yer alan istismar iddialarıyla ilgili açıklama yapılması gerekliliği doğmuştur. Herhangi bir çocuk istismarı şüphesi, bizim için büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda, 'Oğlunu istismar ettiği iddia edilen ünlü doktor' haberlerine konu olan çocuk ve annesiyle görüşme sağlanmış ve psikososyal destek süreci başlatılmıştır. Çocuğun olası zarar görmemesi adına yayın yasağı talep edilmiştir. Konu hukuki süreç kapsamında da takip edilmektedir."

Kaynak: HABER MERKEZİ