Çeşitli yorumları ile bulunduğu programlarda dikkatleri üzerine toplayan Ahmet Yelis hakkında araştırmalar yapılıyor. Ahmet Yelis kaç yaşında, nereli? Ahmet Yelis kimdir? Ahmet Yelis hayatı ve biyografisi nedir? İşte detaylar haberimizde...

Ahmet Yelis kimdir?Ahmet Yelis, 1960 yılında İstanbul Kasımpaşa'da doğdu. Kastamonu ilinin Bozkurt ilçesinden olan Ahmet Yelis, 1965 yılından beri İstanbul Üsküdar'da yaşamaktadır. Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Yelis'in çocuklarının isimleri Ahmet Kürşat ve Ülkü Hüma'dır. Eğitim hayatına Üsküdar'da başladı ve lise eğitimini Beyoğlu Ticaret Lisesi'nde, üniversite eğitimini ise Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamladı. Mesleki hayatına Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak başladı ve Server Group firmalarında ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.

Ahmet Yelis biyografisi

Ahmet Yelis, mesleki, ekonomi ve siyasi alanlarda yazıları bulunmaktadır. Birlik Vakfı Meslekte Birlik Gurubu, Topkapı Sarayı Derneği, İktisadi Araştırmalar Vakfı, Turing, İYMMO, İlişider gibi mesleki ve yöresel birçok dernekte yöneticilik, denetçilik ve üyelikleri bulunmaktadır. Siyasi mücadele hayatına lise yıllarında Ülkü Ocaklarında başladı ve "ülkücü" mücadelede yer aldı. 1991 yılında Sosyal Güvenlik ve Eğitim Vakfı'nın İstanbul şubesini kurdu. Büyük Birlik Partisi'nin kuruluş faaliyetlerinde yer aldı ve partinin İstanbul kurucu il bölge başkanlığı, Üsküdar İlçe Başkanlığı ve 1997-2000 yılları arasında İstanbul İl Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2000 yılından beri partinin merkez yürütme kurulu üyesidir.