Gelecek Partisi, yerel seçimlerde hiçbir belediyeyi kazanamadıktan sonra genel merkez yöneticileri, milletvekilleri ve il başkanlarının katılımıyla bir Genişletilmiş İstişare Kampı düzenledi. Ancak, kamp sadece parti içi tartışmaları daha da alevlendirdi.

Meclis Grubu Gelecek Partisi’ne Geçmeli Mi?

İstanbul Milletvekili Selim Temurci, parti içindeki grup konusunda dönüşümlü grup önerisini dile getirdi. Temurci, partinin kurumsal kimliğini koruması gerektiğini vurgulayarak, "TBMM Grubu devam edecekse de Gelecek Partisi ismiyle devam etmelidir" dedi.

Bakan Yerlikaya, milletvekilleriyle bir araya geldi Bakan Yerlikaya, milletvekilleriyle bir araya geldi

Ben başarılıyım, parti başarısız

İktidarı ve muhalefeti eleştiren Davutoğlu’nun eleştirilere verdiği cevap ise başarısızlığın asıl nedeni olarak ifade ediliyor. Davutoğlu yaptığı değerlendirmede “Benim hiçbir hatam yok. Benim toplumsal karşılığım partinin çok önünde. Ben başarılıyım, parti başarısız” yaklaşımını açıkça dile getiren Davutoğlu, 2028’de Cumhurbaşkanı adayı olacağım, tereddütü olan aramızdan ayrılsın” açıklamalarında bulundu.

Odak Seçim Dendi, Sıfır Çekildi

Gelecek Partisi ve Davutoğlu'nun seçimlerde başarısız olması üzerine yapılan eleştiriler artıyor. İstanbul Milletvekili Selim Temurci, "Neden odak seçim denilerek girilen seçimde sıfır çekildi?" sorusunu gündeme getirirken, parti içinde yeniden yapılanma çağrıları yapılıyor.

Editör: Kazim Bozkurt