Bergama'da sendikalı oldukları için işten çıkarılan ve direniş sırasında darp edilerek gözaltına alınan Agrobay işçi kadınların açtığı davanın ilk duruşması 26 Nisan'da saat 09.50'de Bergama Adliyesinde gerçekleşecek. Tarım-Sen, tüm vatandaşları duruşmaya gelerek işçi kadınlara destek olmaya çağırdı.

8 aylık direniş

Enerji emekçileri sendikalaştı Enerji emekçileri sendikalaştı

İzmir'in Bergama ilçesindeki Agrobay Seracılık'ta sendikalı oldukları için işten çıkarılan 39 işçi, hakları için 8 aydır mücadele veriyor. Bu direniş esnasında kadın işçiler darp edilerek haksız gözaltılara maruz kaldı.

Dava açıldı

Tarım-Sen, konuyla ilgili dava açan kadın işçilerin davasında ilk duruşmanın Bergama adliyesinde 26 Nisan'da saat 09.50'de gerçekleşeceğini belirterek vatandaşları duruşmaya gelerek arkadaşlarına destek olmaya çağırdı.

Dayanışma Çağrısı

Tarım-Sen tarafından yayımlanan davet metni şu şekilde:

“Herkese merhabalar. Daha önce söylediğimiz üzere 26 Nisan, yani bu cuma günü, Agrobay işçisi kadınların eylemlerinde şimdiye kadar yapılan haksız gözaltılar ile ilgili davamızın ilk duruşması var. Bu dava hem haklarını aradığı için darp edilerek iki kez gözaltına alınmış olan kadın işçilere, hem sendika başkanına, hem de dayanışma gösterip desteğe gelen insanlara açılmış bir dava. Bu davanın haberleştirilmesi, yaygınlaştırılması, duruşma günü işçi arkadaşlarımızın yalnız bırakılmaması çok çok önemli. Gözden kaçabilme ihtimaline karşı da davayı tekrar hatırlatmak istedik, bu konuda desteklerinizi bekliyoruz.”

Editör: Kazim Bozkurt