Adnan Oktar'ın avukatı, Oktar lehine paylaşımlar yapan 5 ayrı X hesabı için erişim engellenmesi kararı verilmesini talep etti. Gerekçe olarak ise Oktar'ın fotoğraf ve videoları kullanılarak yapılan paylaşımların bu kişiye zarar verdiği gösterildi.

OKTAR'IN AVUKATI: "MÜVEKKİLİMİN TARAFSIZ VE ADİL YARGILANMA HAKKI İHLAL EDİLİYOR!"

Cezaevinde bulunan Adnan Oktar'ın avukatı Gökçe Bayar, İstanbul Sulh Ceza Hakimliği'ne başvurarak Oktar lehine paylaşımlar yapan 5 ayrı X hesabı için erişim engellenmesi kararı verilmesini istedi. Başvuruda, Oktar lehine yapılan paylaşımların bu kişinin yargılanma sürecine olumsuz etkilediği kaydedildi.

"KURMACA HESAPLAR"DAN GELEN PAYLAŞIMLAR TEPKİLERE YOL AÇIYOR"

Avukat Bayar, söz konusu hesapların "kurmaca hesap" olduğunu savunarak dilekçede şu ifadelere yer verdi:

"Bu hesaplarda devamlı olarak müvekkilin fotoğrafları, videoları paylaşılmakta, hiçbir zaman dile getirmediği sözleri kendi fikirleriymiş gibi paylaşılmaktadır Müvekkile aitmiş gibi paylaşılan bu düşünce açıklamaları sosyal medyanın halihazırda adeta bir linç kampanyası sahasına dönüşmüş vaziyeti dikkate de alındığında müvekkilin tarafsız ve adil yargılanma hakkını doğrudan ya da dolaylı olarak olumsuz yönde etkilemektedir."

"MÜVEKKİLE HUKUKEN ZARAR VERİLMEK İSTENİYOR!"

Dilekçede ayrıca "müvekkil lehine bu kadar sık paylaşım yapılması bu hesapların müvekkil tarafından yönlendirildiği yönünde yargılandığı dosyada bir takım algılar oluşturulmaya çalışılmasına sebep olmuştur" denilerek şu görüşe yer verildi:

10 yaşındaki kızın cep telefonunu çaldığı anlar kamerada 10 yaşındaki kızın cep telefonunu çaldığı anlar kamerada

"Dolayısıyla bu hesapların yegane amacı müvekkile hukuken zarar vermektir."

Editör: Utku Çelik