Ali Ercan Akpolat, siyasete genç yaşta atılmış, önemli görevlerde bulunmuş ve su altı aktiviteleriyle de tanınan bir isim. CHP Adalar Belediye Başkanı olarak karşımıza çıkan Akpolat, aynı zamanda bir aile babası ve işletmeci.

Kimdir Ali Ercan Akpolat?

Ali Ercan Akpolat, siyaset hayatına 18 yaşında Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) ile adım atmış bir isimdir. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) bünyesinde siyaset hayatına devam etmiştir.

Ali Ercan Akpolat’ın Görevleri

Akpolat, Adalar CHP İlçe Başkanlığı, Adalar Belediye Başkan Yardımcılığı ve CHP İstanbul İl Başkan Yardımcılığı gibi önemli görevlerde bulunmuştur.

Profesyonel Balıkçı ve Su Altı Aktiviteleri

Profesyonel bir balıkçı olan Ali Ercan Akpolat, 3 Yıldız Usta Balıkadam lisansına sahiptir. Türkiye’nin ilk deniz mercan naklini gerçekleştirecek ekipte yer almış ve birçok su altı organizasyonuna katılmıştır.

Ruhi Çenet kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Ruhi Çenet kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Aile Hayatı ve İşletmecilik

CHP Adalar Belediye Başkan adayı Ali Ercan Akpolat, evli ve iki çocuk babasıdır. Ayrıca Büyükada’da bir balık restoranı işletmektedir.

CHP Adalar Belediye Başkanı 

31 Mart’taki yerel seçimler öncesi CHP’de aday belirleme süreci tüm hızıyla devam ederken, CHP Adalar'ın belediye başkanı Ali Ercan Akpolat olmuştur.

Kaynak: HABER MERKEZİ