AB ve NATO'dan Trump'a yönelik silahlı saldırıya kınama AB ve NATO'dan Trump'a yönelik silahlı saldırıya kınama

EURO 2024’te ilklere imza atmaya doymayan A Milliler, parlamaya devam ediyor. Avrupa Şampiyonası başladığından bu yana her maçta bir ilke imza atan takımımızda bazı isimler istatistikleriyle dikkat çekiyor.

Turnuva İstatistiklerinde Zirvede

Avrupa Futbol Şampiyonası’nın başladığı ilk günden bu yana A Milli Takımımız, adını zirveye taşımayı sürdürüyor. Geride bırakılan 4 karşılaşmanın ardından adından sıkça söz ettiren milliler, bu kez toplamda kat ettikleri mesafeyle zirveye çıktı.

453,1 Kilometre Koştular

Turnuva istatistiklerine bakıldığında Ay-yıldızlılar, 4 karşılaşmanın tümünde toplam 453,1 kilometre koştular. Son karşılaşmalarında ise ortalama mesafe olan 113 kilometrenin üzerine çıkarak Avusturya ile oynanan maçta bu mesafeyi aşmayı başardılar.

4 Maçta Toplam 360 Dakika...

EURO 2024 son 16 turunda oynanan karşılaşmanın bitiş düdüğüyle birlikte en çok mesafe kat eden isimler, beklenildiği gibi, Ferdi Kadıoğlu ve Barış Alper Yılmaz oldu. Ay-yıldızlı formayla adeta görsel şölen sunan Ferdi Kadıoğlu, 42.3 kilometre ve Barış Alper Yılmaz, 41.6 kilometre ile göz doldurdular. Her iki futbolcu da milli takımın sahaya çıktığı 4 maçta 90'ar dakika sahada kalarak toplamda 360 dakika forma giydiler ve en fazla mesafe kat eden oyuncular arasında zirveye yerleştiler.

Kaynak: haber merkezi