Braga, Union Berlin'i geçemedi Braga, Union Berlin'i geçemedi

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, törende yaptığı açıklamada, geçen hafta Alman teknik direktör Stefan Kuntz ile yolların ayrıldığını ve bu ayrılığın iyi niyet ve profesyonellik çerçevesinde gerçekleştiğini belirtti. Büyükekşi, Kuntz'a teşekkür ederek, Montella ile yapılan anlaşmayı duyurdu.

İtalyan Teknik Direktör Montella'nın Geleceğe İlişkin Planları

Montella'nın futbolculuk kariyerinin başarılı olduğunu vurgulayan Büyükekşi, teknik direktörlük başarısı ve saha dışındaki tutumuyla da kendisine sevgi ve saygı duyulduğunu ifade etti. Şimdi, Montella'nın A Milli Takım için aynı istikrarı göstermesini beklediklerini söyledi. Türkiye Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğünün son derece saygın, anlamlı ve önemli bir görev olduğunu vurguladı ve bugüne kadar milli takımlara emek vermiş tüm teknik adamlara saygılarını sundu.

Montella'nın Hedefi: Neşe ve Mutluluk Getirmek

Montella ise açıklamasında, Türkiye'de çalışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Futbolun tüm taraftarlarına neşe getirmek istediklerini ifade etti ve Avrupa Şampiyonası'na giderek oradaki vatandaşlara mutluluk yaşatmayı hedeflediklerini söyledi.

Aile Olmak İstiyoruz

Montella, takımın bir aile gibi olması gerektiğini ve bu duyguyu sahada yansıtmaları gerektiğini vurguladı. Oyuncularının heyecanla dolu bir deneyim yaşamalarını ve ekstra çaba sarf etmeyi düşünmelerini istedi. Montella, yeni görevi için sabırsızlıkla beklediğini belirterek, Türk milli futboluna katkı sağlamak için burada olduklarını ifade etti.

Kaynak: AA