Bülent Ataman: Gerçek Göztepeliler’i biliyorum

Göztepe, Altay ve Karşıyaka formalarıyla kaptanlık yapmış tek oyuncu olan ve şu an Kuşadasıspor’un teknik direktörlüğünü yapan Bülent Ataman, 9 Eylül TV’nin konuğu oldu. Ataman simgeleştiği Göztepe’yi yorumlarken, “Biz bu kulüpte zirveyi de dibi de gördük. Şu an Göztepeliyim diyenlerin çoğu kulüpte yemek çıkmadığı zamanlar neredeydi. Ben gerçek Göztepeliler’in kim olduğunu yakından biliyorum” dedi.

Göztepe, Altay ve Karşıyaka’da kaptanlık yapmış tek oyuncu olan, kariyerinde Süper Lig’de 150’nin üstünde maça çıkan Eşkıya lakaplı Bülent Ataman, 9 Eylül TV’nin konuğu oldu. Sporizm programında Levent Arıöz’ün sorularını yanıtlayan Ataman, başarı ile yürüttüğü 3. Lig ekibi Kuşadasıspor’daki planlarından bahsetti. Simgeleştiği Göztepe kariyerinde unutamadığı anları bizlerle paylaştı. Ve gelecekte teknik direktör olarak çalıştırmak istediği takımla ilgili özel açıklamalarda bulundu. Başarılı teknik adamın röportajı işte sizlerle:

3 TAKIMDA KAPTANLIK YAPMAK ÇOK KIYMETLİ
“Göztepe, Karşıyaka ve Altay’da oynayan futbolcular tabii ki vardır. Ama 3 takımda da kaptanlık yapmak gurur verici. Forma giydiğim her takım kutsaldır ama Göztepe farklı. 5 yıl oynadım. Şampiyonluklarım var. Sportif direktör olarak da 2. Lig’den 1. Lig’e çıkma başarım var. Para kazanmadık Göztepe’de. Zirvesini de gördük dibi de gördük. Paraların havada saçıldığı dönemi de biliyorum. Yemek çıkmadığı zamanları da. Camianın içinde kırgınlığım olan insanlar var. Aşçıya para verirdik yemek yapsın diye. Şimdiki iyi dönemdeki Göztepeliler, o zor zamanlarda neredeydi. Kimlerin gerçek Göztepeli olduğunu biliyorum. Yeri geldiğinde deşifre de ederim. 2003’te Göztepe’den ayrıldım. Manisa’ya gittim ve alacaklarımı bırakmıştım. Çünkü o dönem zor bir dönem geçciriordu kulüp ve darbe vurmam olmazdı. Ben amatörde maçına da gittim Göztepe’nin. O dönemde Göztepe’nin adını zikretmeyenler, şimdi televizyonda yayınlanınca, popüler olunca Göztepe bir anda sarı kırmızı sevdalısı oldu. Eminim biraz tökezlerlerse takım da değiştirirler”

EKREM KILIÇARSLAN BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMIYOR
“Ekrem Kılıçarslan’ı Eskişehirspor’dan biliyorum. Onun daha genç hallerinden beri takip ettiğim için bir sıçrama bekliyordum ondan. Tam şu an beklentileri karşılamıyor. Ekrem’den daha kaliteli bir performans, çıtayı daha yukarı taşımasını bekliyordum. Kötü gidişatın sorumlusu sadece Ekrem değil. Göztepe’de oynayınca büyük baskı hissedersiniz. Diğer kulüplerde oynamaya benzemez.  Şu an kulübe yakışmayan bir sıralamadalar. Zaman geçtikçe daha iyi yerlere gelecek. Antrenör ekibinde yer alan Şakir Özkayımoğlu’nu da yakından tanıdır. Her anlamda müthiş donanımlı, iletişim becerisi yüksek bir hocadır. Takımı tek başına bile yukarı taşır. Yakın zamanda bu sıkıntıları da toparlayacağına inanıyorum.”

KUŞADASISPOR’DA HEDEF ŞAMPİYONLUK
Başında bulunduğum Kuşadasıspor, eski, tarihi bir kulüp. Geçen yıl 3. Lig’e geri döndü. Bu sene şampiyonluk hedefimiz var. Evet Kuşadası şirin tatlı bir tatil beldesi ama taraftar grubu da ateşli o stadı rakip için cehenneme çevirir. Başkanımız Alim Emiroğlu ile hedefimiz bir üst lig. İyi bir takım kurduk. Sonuna kadar zorlayacağız. Kaliteli ve karakterli oyuncular aldık. 4. haftadan sonra iyi bir çıkışımız var.”

HAMDİ TÜRKMEN BEN AYRILINCA GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Göztepe’nin eski başkanı geçtiğimiz aylarda vefat eden Hamdi Türkmen’in bende yeri çok ayrıdır. Kendisiyle ilgili unutulmaz anılarım var. Göztepe’de iyi bir sezon geçirdikten sonra Trabzonspor’a kiralık gitmiştim ve gözyaşlarını tutamamıştı. O dönem teknik direktörümüz Rıza Çalımbay ile ufak pürüzlerimiz olmuştu ve takımdan gitmiştim, Hamdi Ağabey’i çok sevsem de ayrılmak durumunda kalmıştı. Bende çok emeği var. O  sene Etibank battı, bazı mali sıkıntılar vardı. Takımdaki ağabeylerle bütünleşmiştik. Hamdi abi ne yaptı ne etti maaşlarımızı ödedi ve şampiyon olduk, Süper Lig’e çıktı.”

HEDEF BİR İZMİR TAKIMI İLE SÜPER LİG
“Trabzonlu bir insanım ama Göztepe, Altay ve Karşıyaka benim için kutsaldır. Hedefim teknik direktörlükte zirve nere ise oraya çıkmak. Kendimde o potansiyeli görüyorum. Süper Lig’de takım çalıştıracağım ve bu kulübün İzmir kulüplerinden biri olmasını isterim."

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2022, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner101

banner100