Mazbata alımının ardından devir teslim töreni için Amasya Belediyesi'ne geçen Turgay Sevindi, belediyede başkanlık makamında gerçekleşen törenle MHP'li eski Belediye Başkanı Bayram Çelik'ten görevi devraldı. Çelik, Turgay Sevindi'ye çiçek ve plaket takdim ederek, "Hayırlı olsun" dedi.

Teşekkür ve Sözler

Bayram Çelik'e hizmetleri için teşekkür eden Turgay Sevindi, "Kendisi ile bir dönem belediye meclis üyeliği yaptım. Bu şehre katkıları çok büyüktür. Emekleri ve gayretleri için çok teşekkür ederiz. Her zaman Amasya Belediyesi'nde, bizim başımızın üzerinde yeri vardır. Çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Özgür Özel, CHP Grup Müdürü Bayraktar'ın cenazesine katıldı Özgür Özel, CHP Grup Müdürü Bayraktar'ın cenazesine katıldı

Birlikte Çalışma Vurgusu

Amasya Belediye Başkanı Turgay Sevindi, belediye önünde kendini bekleyen kalabalığa hitap ederek şunları söyledi:

"47 yıllık özlemimize son verdik. Yeniden halk iradesi tecelli etti. 47 yıl sonra yeniden Amasya'da Cumhuriyet Halk Partisi yerelde iktidar oldu. Ancak bundan sonra işimiz daha zor, biz bu kentin 110 bin nüfuslu belediye başkanı olacağımızı her zaman söyledik. Bütün kentin belediye başkanı olarak bu kente hizmet edeceğiz, gayret göstereceğiz. Bunu gerçekleştireceğime tekrar huzurunuzda söz veriyorum. Kazanan Amasya'dır ve bu seçimin kaybedeni asla ve asla yoktur. Bu bilinçle 5 yıl boyunca sizlere hizmet edeceğiz. Çok gayret gösterdiğiniz, çok emek verdiniz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Herkesi gülümseten bir belediye anlayışıyla, herkesi kucaklayacağız. Birlikte çalıştık, birlikte kazandık ve şimdi hep birlikte yöneteceğiz. Bundan sonraki amacımız; 5 yıl iyi hizmetler edip, sonraki 5 yıl için Amasya’ya daha iyi işler yapmak. Hepinize teşekkür ederim."

Editör: Kazim Bozkurt