Çiriş otunun faydaları neler? Çiriş otu nerede yetişir, nasıl kullanılır? Çiriş otunun faydaları neler? Çiriş otu nerede yetişir, nasıl kullanılır?

Müjdeli Haber: Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8 Bin Personel Alacak! Başvuru Koşulları ve Detaylar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında çalıştırmak üzere 8 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bu rekor düzeydeki personel alımıyla ilgili başvuru koşulları nelerdir ve kadro dağılımı nasıl olacak?

Genel Şartlar ve Koşullar

657 sayılı Kanunun ilgili maddelerinde belirtilen şartları sağlamak, başvurulan pozisyon için gerekli olan bölümden mezun olmak, sosyal güvenlik kurumlarından emeklilik veya malullük aylığı almamak, ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen koşulları sağlamak gerekmektedir.

Başvuruların yapılacağı tarihler arasında belirli bir süre bulunmaktadır. Adaylar, başvurularını belirtilen tarih aralığında, Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden e-Devlet şifresiyle yapmalıdır. Birden fazla mezuniyeti veya uygun pozisyonu olan adaylar, yalnızca bir bölüm veya pozisyon için başvuruda bulunabileceklerdir. Gerçeğe aykırı belge veya bilgi verenler hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Başvuru Süreci ve Detayları

Başvurular 21/02/2024 ile 11/03/2024 tarihleri arasında kabul edilecektir. Belirtilen tarih aralığında yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru işlemleri, Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleştirilecek ve birden fazla bölüm mezunu olan veya birden fazla pozisyona şartları tutan adaylar, sadece bir bölüm veya pozisyon için başvuru yapabileceklerdir.

Tüm detaylara ve ayrıntılara Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden ulaşılabilir.

Kaynak: Haber Merkezi