Bugün 29 Şubat, yani artık gün. Bu gün, 4 yılda bir takvime eklenen özel bir gün. Bu günün özelliği, sadece 4 yılda bir doğum günü kutlayabilen insanlara da ev sahipliği yapması. İşte onlardan biri de bugün Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde dünyaya gelen Ömer Asaf bebek.

Ordu'da kaza sonrası da teleferiğe yoğun ilgi Ordu'da kaza sonrası da teleferiğe yoğun ilgi

Aileye sürpriz oldu

Ömer Asaf bebeğin annesi Elif Lütfüoğlu, doğum tarihinin 10 Mart civarında olmasını beklediklerini ancak bebeğin acele ettiğini söyledi. “Sürpriz oldu. Bugünün tarihini hiç beklemiyorduk. Dedim sıkayım kendimi 2 gün önce veya sonra olsun ama dünden yatışımız oldu” dedi.

Elif Lütfüoğlu, bebeğinin ilk doğum gününü 4 yıl sonra kutlayacak olmasının da ilginç bir durum olduğunu belirtti. “Beklemiyorduk aslında daha doğuma vardı, bizim için de sürpriz oldu. Erken olması da iyi oldu aslında bugünün tarihini hiç beklemiyorduk. Dedim sıkayım kendimi 2 gün önce veya sonra olsun ama dünden yatışımız oldu. Bebeğimiz sabırsız çıktı, bugün dünyaya geldi. 4 senede bir çocuğumun doğum gününü kutlamak biraz değişik olacak. Bakalım artık ya bir gün önceden ya bir sonradan kutlamayı düşünüyoruz” diye konuştu.

Baba da mutlu

Ömer Asaf bebeğin babası Ümit Lütfüoğlu ise üçüncü çocuklarına kavuşmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti. “Normalde 10 Mart’a doğru bekliyorduk, bizim çocuk biraz aceleci davranınca erken geldi. 4 senede bir denk geliyor, onun da kısmetinde bu varmış, iyi ki de geldi. Bizim için fark etmez, yeter ki sağlıklı, mutlu, huzurlu olsun. Biz tarihini kendi aramızda 28’inde,1 Mart’ta kutlayabiliriz. İlk çocuk diye bu ayrı diyemiyorsun, ikinci çocuğum 15 gün yoğun bakımda kaldı. Bu çocuğumda çok şükür bir şey yok, mutluyuz. Kardeşleri yine yakamıza yapışır, mecbur doğum gününü kutlayacağız” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ