Bugün sınav mı var sorusu sabahın erken saatlerinde araştırılıyor. Hafta sonu sınav takvimi belli oldu. Bugün ne sınavı var sorusu 25 Şubat Pazar günü gerçekleştirilen sınav sebebiyle araştırılıyor. Bu hafta sonu yapılacak sınavlar ÖSYM takvimi ile netlik kazandı. Hafta sonları çeşitli kurumların sınavı yapılıyor. Bu sınavlar, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenleniyor. Bazı okulların önünde kalabalık görenler de bugün hangi sınav var sorusunu soruyor. Peki, 25 Şubat Pazar ne sınavı var? İşte hafta sonu sınav takvimi!

Bugün Hangi Sınav Var, Ne Sınavı Var? 25 Şubat 2024 Pazar Sınav Takvimi

Bugün uygulanacak sınavlar belli oldu. Her hafta sonu belirli kurumların sınavı yapılıyor. Bu sınavlara birçok yaş grubundan binlerce kişi katılım gösteriyor. Bugün ne sınavı var sorusu da okul önünde kalabalık gören kişiler tarafından merak ediliyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) bu hafta sonu 1 sınav gerçekleştirecek. Peki, bugün hangi sınav var, ne sınavına girilecek? İşte 25 Şubat hafta sonu sınav takvimi!

Lise son sınıf öğrencisi Yiğit Doyranlı, İtalya'daki iki üniversiteden kabul aldı Lise son sınıf öğrencisi Yiğit Doyranlı, İtalya'daki iki üniversiteden kabul aldı

25 Şubat Bugün Hangi Sınav Var, Ne Sınavı Var?

Bu hafta sonu ÖSYM tarafından YÖKDİL sınavı gerçekleştiriliyor. 25 Şubat 2024 Pazar günü Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı uygulanacak. YÖKDİL sınavı 25 Şubat Pazar günü saat 10.15'te başlayacak. Adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

YÖKDİL/1 Sınav Saati ve Süresi 25 Şubat:

YÖKDİL sınavı saat kaçta başlayacak ve kaçta bitecek? YÖKDİL sınavı kaç dakika sürecek?

Bugün hangi sınav var, ne sınavı var 25 Şubat 2024 Pazar sınav takvimi 2024-YÖKDİL/1 sınavı İngilizce'de Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde sadece Sosyal Bilimler alanında yapılacak. YÖKDİL sınavı 3 saat (180 dakika) sürecek. Toplam 80 sorunun yer olacağı sınav 13.15'te sona erecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ