9 EYLÜL- Eğitim-İş üyesi öğretmenler, "Barınamıyoruz, yaşayamıyoruz, Geçinemiyoruz" eylemi çerçevesinde, yarın kutlanacak Öğretmenler Günü'nde iş bırakma kararı aldı. Türkiye genelindeki farklı şubeler, ildeki Atatürk anıtlarının önünde toplanacak ve Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay ile yönetim kurulu üyeleri de Milli Eğitim Bakanlığı'nın önünde açıklamalarda bulunacak.

Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın, projelerini tanıttı Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Çakın, projelerini tanıttı

Sendika tarafından organize edilen büyük buluşma, 25 Kasım'da Ankara Anıtpark'ta gerçekleşecek. Bu etkinlik, öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla düzenleniyor. Ardından, Anıtpark'ta bir araya gelen öğretmenler, ellerinde karanfillerle birlikte Anıtkabir'e yürüyerek saygı duruşunda bulunacaklar.

Eğitim-İş'in bu eylemi, öğretmenlerin yaşadığı zorlukları ve ekonomik sıkıntıları vurgulamayı amaçlıyor. Sendikanın Genel Başkanı Kadem Özbay, yapacakları açıklamalarda öğretmenlerin karşılaştığı sorunlara çözüm bulunması ve öğretmenlerin daha iyi koşullarda çalışmaları için taleplerini dile getirecek. Bu eylemin, öğretmenlerin sesini duyurarak kamuoyunu bilgilendirmeye yönelik bir adım olduğu belirtiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ