23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olması nedeniyle bankalar şubeleri hizmet vermeyecek. Bankacılık işlemlerinizi yarıda bırakmamak için 22 Nisan Pazartesi günü bankaların mesai saatleri içerisinde şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

23 Nisan Salı Bankalar Tatil mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olması nedeniyle bankalar da bu günde hizmet vermeyecek. Bu nedenle maaş yatırımı, kredi başvurusu, hesap açılışı gibi işlemlerinizi 23 Nisan'da gerçekleştirmeniz mümkün olmayacak.

22 Nisan Pazartesi Bankalar Açık mı?

22 Nisan Pazartesi günü resmi tatil olmadığı için bankalar normal çalışma saatlerinde hizmet verecek. Eğer bankaya gitmeniz gereken acil bir işiniz varsa 22 Nisan Pazartesi günü şubeleri ziyaret edebilirsiniz.

'Meslek yeminimize bağlı kalacağız, yaşatacağız' 'Meslek yeminimize bağlı kalacağız, yaşatacağız'

Hangi İşlemler için 22 Nisan'da Bankaya Gidilebilir?

22 Nisan Pazartesi günü bankalar haftanın normal çalışma günlerinde olduğu gibi hizmet vermeye devam edecek. Bu nedenle maaş yatırımı sorgulamak, kredi başvurusunda bulunmak, hesap açılışı yapmak, havale/eft işlemleri gerçekleştirmek, para yatırmak veya çekmek gibi tüm bankacılık işlemlerinizi 22 Nisan günü şubeleri ziyaret ederek halledebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

23 Nisan Salı günü resmi tatil olduğu için bankalar kapalı olacağından acil işlemlerinizi 22 Nisan Pazartesi günü tamamlamanızda fayda var. Eğer bankanızın internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması varsa bu kanalları kullanarak da bazı işlemlerinizi tatil günü de gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların çalışma saatleri ile ilgili farklılıklar yaşanabileceği için bankanızın resmi internet sitesi veya telefon bankacılığı hizmetini kullanarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: haber merkezi