2023 yılında aramızdan ayrılan sanat camiasının önde gelen isimlerini anmak isteriz. Bu sanatçılar, yaptıkları işlerle bir döneme damga vurmuş ve hayranlarını derin bir üzüntüye boğmuşlardır. İşte 2023 yılında kaybettiğimiz değerli isimler:

2023 YILINDA KAYBETTİĞİMİZ ÜNLÜLER

BURHAN ÇAÇAN: Türk Halk Müziği'nin Ayrılmaz Bir Parçası

Türk halk müziği sanatçısı ve usta oyuncu Burhan Çaçan, 12 Ocak'ta aramızdan ayrıldı. Çaçan, 63 yaşında yaşama veda etti. Onun eserleri, Türk halk müziğinin kalbinde daima yaşayacak.

ÖZKAN UĞUR: MFÖ'nün Unutulmaz Bas Gitaristi

MFÖ grubunun üyesi ünlü müzisyen, bas gitarist ve oyuncu Özkan Uğur, 8 Temmuz'da yaşamını yitirdi. Sanat dünyasının kaybettiği bu değerli isim, 70 yaşında aramızdan ayrıldı.

ozkan-ugur-meit-cover

BOZKURT İLHAM GENCER: Caz Sanatının Öncülerinden Bir İsim

Türkiye'nin ilk piyanist şantörlerinden ve caz sanatçısı Bozkurt İlham Gencer, 24 Mayıs'ta 98 yaşında hayatını kaybetti. Onun müziği, zaman içinde unutulmayacak bir miras bıraktı.

RANA CABBAR: Tiyatro ve Dizilerin Unutulmaz İsmi

Usta oyuncu Rana Cabbar, 20 Nisan'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 78 yaşındaki Cabbar, 'Aşk-ı Memnu', 'Hercai', 'Yaprak Dökümü' ve 'Kadın' gibi dizilerdeki performanslarıyla hafızalarda iz bıraktı.

NURİ SESİGÜZEL: Ses Sanatının Kaybettiği Değer

Ses sanatçısı ve oyuncu Nuri Sesigüzel, 20 Mayıs'ta tedavi gördüğü hastanede 86 yaşında hayata veda etti. Onun eşsiz sesi ve sanatına olan katkıları, müzik dünyasında iz bıraktı.

nuri-sesiguzel-2047887

KAZIM AKŞAR: Usta Oyunculuğun Vedası

1979 yılında Devlet Tiyatroları'nda oyunculuk kariyerine başlayan Kazım Akşar, 28 Şubat'ta hayata veda etti. Usta sanatçı, tiyatro sahnesinde bıraktığı etki ile hatırlanacak.

Bugün hava nasıl olacak? 21 Şubat 2024 hava durumu Bugün hava nasıl olacak? 21 Şubat 2024 hava durumu

ERKİN KORAY: Anadolu Rock Müziğinin Efsane İsmi

Anadolu rock müziğinin öncülerinden Erkin Koray, Kanada'nın Toronto kentinde hayatını kaybetti. 7 Ağustos'ta vefat eden Koray, müziğiyle Türkiye'nin gençlerine ilham verdi.

ERKIN-KORAY-1

METİN UCA: Televizyon ve Tiyatro Dünyasının Kaybı

Televizyon programcısı, tiyatrocu ve sunucu Metin Uca, yaşadığı rahatsızlık sonucu 17 Kasım'da 62 yaşında hayatını kaybetti. Uca, kariyeri boyunca izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı.

metin uca

CAN GÜRZAP: Çok Yönlü Sanat İnsanı

Tiyatro, sinema, ve dizi oyunculuğunun yanı sıra yazar ve eğitmen olan Can Gürzap, 1 Aralık'ta 79 yaşında hayatını kaybetti. Sanat dünyasına kattıklarıyla hatırlanan Gürzap, çok yönlü bir sanat insanıydı.

can-gurzap-2

KÖKSAL ENGÜR: Seslendirme Sanatının Usta İsmi

Seslendirme sanatçısı, sinema ve dizi oyuncusu Köksal Engür, 77 yaşında hayatını kaybetti. Onun unutulmaz sesi, Türk televizyon ve sinemasında uzun süre hatırlanacak.

köksal engür

TANJU TUNCEL: Yeşilçam'ın Değerli Oyuncusu

Yeşilçam'ın usta oyuncusu Tanju Tuncel, 15 Temmuz'da hayatını kaybetti. Türk sinemasına kattığı değerle hatırlanan Tuncel, izleyicilerin kalbinde özel bir yer edindi.

NURHAN DAMCIOĞLU: Müziğin Kaybettiği Kıymetli İsim

Ünlü kantocu, ses sanatçısı ve oyuncu Nurhan Damcıoğlu, 5 Haziran'da 82 yaşında yaşamını yitirdi. Türk müziğine kattıklarıyla anılan Damcıoğlu, müziğin kaybettiği kıymetli bir isim oldu.

kanto-nun-kralicesi-nurhan-damcioglu-kimdir-11212840_2764_amp

DENİZ BAYKAL: Türk Politikasının Önemli İsimlerinden Birisi

Eski CHP Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 84 yaşında Ankara'da hayatını kaybetti. Baykal, 11 Şubat 2023'te aramızdan ayrıldı, Türk politikasında önemli bir iz bıraktı.

deniz-baykal

Kaynak: HABER MERKEZİ