10’ncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi. Sezer’i ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt karşıladı. İkili, derneğin yeni binasında bir süre sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü Cumhurbaşkanı Erdoğan yurda döndü

10’ncu Cumhurbaşkanı Sezer, ADD’yi Ziyaret Etti

Sezer, ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, ADD’nin Türkiye’de Atatürk ilke ve devrimlerinin savunucusu ve koruyucusu bir kurum olduğunu belirtti. Sezer, “Her zaman gelmek istediğim bir kurum. Yeni binalarına taşınınca sayın başkanın davetiyle geldim, çok mutluyum. Burası Atatürk’ün ışığının yandığı bir yer. Bu ışığı hep birlikte yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Bozkurt ise Sezer’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bozkurt, “Sayın Sezer, Türkiye’nin 10’ncu cumhurbaşkanı olarak, Atatürk’ün izinden giden, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye bağlı kalan, onurlu ve dürüst bir devlet adamıdır. Kendisini derneğimizde ağırlamaktan büyük bir onur duyuyoruz. Kendisiyle fikir alışverişinde bulunmak, ülkemizin içinde bulunduğu sorunlara çözüm aramak bizim için çok değerli” diye konuştu.

Sezer ve Bozkurt, basın mensuplarına poz verdikten sonra, dernek binasını gezdi. Sezer, derneğin faaliyetlerine ilişkin bilgi aldı. Sezer, ADD’nin yeni binasını beğendiğini ve başarılar dilediğini söyledi.

Kaynak: haber merkezi