DEAŞ'a yönelik operasyonlarda sekiz gözaltı DEAŞ'a yönelik operasyonlarda sekiz gözaltı

Kayseri'de yaşayan T.S. (23), internet üzerinden ürün alışverişi yapmak amacıyla ilan veren kişilerle anlaştı. Ancak, bu anlaşmalarda karşılığında sahte altın vererek 10 kişiyi toplamda 210 bin TL dolandırdı. Olayın ardından şüpheli, evindeki mutfak dolabında gizli bir bölme kullanarak yakalandı.

İnternet Üzerinden Dolandırıcılık Yöntemi

T.S., internet platformları üzerinden ürün alışverişi için ilan veren kişilerle anlaşmalar yaparak sahte altın karşılığında dolandırıcılık yaptı. Dolandırılan kişilerin şikayeti üzerine polis ekipleri harekete geçti.

Polis, yapılan incelemeler sonucunda 10 kişiyi dolandırdığı belirlenen T.S.'nin yakalanması için çalışmalarını sürdürdü.

Gizli Bölme İfşa Etti

T.S.'nin adresine düzenlenen operasyon sonucunda, şüpheli evindeki mutfak dolabında gizli bir bölme yapmıştı. Bu gizli bölme, şahsın saklanmasına ve yetkililerden kaçmasına olanak sağlıyordu. Ancak polis ekiplerinin dikkatli çalışmasıyla şahıs bu gizli bölmede yakalandı.

Hakkında Kesinleşmiş Ceza

Gözaltına alınan T.S.'nin sadece bu dolandırıcılık olayıyla değil, aynı zamanda 'Kasten öldürme', 'Dolandırıcılık' ve 'Hırsızlık' suçlarından da arandığı tespit edildi. Hakkında kesinleşmiş 10 yıl hapis cezası bulunan şahıs, emniyetteki işlemlerin ardından cezaevine gönderildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ