İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde, çevrim içi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında, çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçlarının önlenmesine yönelik, Kayseri merkezli Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Sakarya, Samsun ve Van'da eş zamanlı operasyon düzenlendiğini açıkladı.

"Telegram" Üzerinden Müstehcen İçerik Ticareti

Bakan Yerlikaya, operasyonlar kapsamında "Telegram" mesajlaşma uygulaması üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğunu ve çeşitli ödeme kanallarıyla ödemelerin yapıldığını, görüntülerin satın alındığının tespit edildiğini aktardı. Operasyonlar neticesinde 15 şüphelinin yakalandığını ve çok sayıda dijital materyale el konulduğunu belirtti.

'İzmir’i yazmadan ölmeyeceğim' 'İzmir’i yazmadan ölmeyeceğim'

Emniyet Güçlerine Tebrik

Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren emniyet güçlerini tebrik etti ve çocukların çevrim içi ortamlardaki güvenliğinin sağlanması için çalışmaların kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: AA